Yüzdeki Delikler Nasıl Geçer?

Yüzdeki Delikler Nasıl Geçer?

?

Kimi dönemlerde hemen hemen her bireyde yüzde delikler meydana gelebilmektedir. Bu deliklerin asıl sebebi bir süre önce aynı yerde birden fazla sivilce çıkması, gözeneklerin genişlemesi veya akne problemleridir. Bu delikleri çoğu kişi fondaten kullanarak kapatmaya çalışsa da diye düşünmekte ve çözüm yolları aramaktadır. Biz purtukal ekibi olarak sizler için çeşitli araştırmalar yapıp bu delikler ve tamamen çözüm yollarını bulmaya çalıştık.

Özel Maskeler ile Yüzdeki Delikler Nasıl Geçer?

Gözenekleri sıkıştırmak ve deride oluşan oyukları kapatmak için çeşitli maske tarifleri bulunmaktadır.

1-) Killi Un Maskesi

Bir çay kaşığı kil ile bir tatlı kaşığı mısır ununu bir kase içinde suyla beraber merhem kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Ardından gözeneklerin bulunduğu bölgelere bu karışımı sürüp kuruyana kadar bekliyoruz. Kuruduktan sonra ise su yardımıyla suratımızı temizliyoruz. Bu işlem doğal bir şekilde peeling etkisi göstererek gözeneklerin küçülmesini ve kapanmasını sağlayacaktır.

2-) Yüzdeki Delikleri Geçirme Maskesi

Bu maskeyi hazırlamak için 4 farklı maddeye ihtiyacımız olacak. İlk olarak bir adet yumurta akı, yarım tatlı kaşığı miktarında limon suyu, iki tatlı kaşığı kadar yaş maya ve yarım tatlı kaşığı bal. Yapmanız gereken bu malzemeri bik kapta karıştırdıktan sonra yüzünüzde deliklerin bulunduğu bölgelere sürmek olacaktır. Ardından 20 dakika geçinci yüzünüzü yıkayıp temizleyebilirsiniz. Bu sayede artık yüzdeki delikler nasıl geçer diye düşünmek zorunda kalmayacaksınız.

Yüzdeki Delikleri Geçirmek İçin Tavsiyeler

Uzman bir doktor eşliğinde yapacağınız kimyasal peeling işlemi sayesinde deliklerin kapanmasını sağlayabilirsiniz. Deliklerin kapanması için bir başka yöntemse fraksiyonel lazer tedavisidir. Sadece 5 seanslık bir tedavi ile gözeneklerinizden kurtulabilirsiniz. Ayrıca düzenli maske kullanımı 6. aydan sonra aşırı derecede olumlu etkiler göstermeye başlayacaktır. Tüm bunların dışında çeşitli cilt yenileyici kremler sayesinde yüzdeki delikler nasıl geçer sorununuzu çözebilirsiniz.

Düzenli Bakım ile Yüzdeki Delikler Nasıl Geçer?

Sürekli olarak yüzlerinizi yağ ve kirden arındıracak şekilde beslemeniz yüzdeki delikler de kapatıcı etkiye sahiptir. Yağlanmayı azaltmak için sabah akşam yüzlerinizi sabunla yıkamalısınız. Ayrıca zeytinyağı kullanarak gözeneklerinizde biriken kir ve pisliklerin atılarak gözeneklerin sıkılaşmasını ve deliklerin geçmesini sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken bir miktar zeytinyağıyla yüzünüze masaj yaptıktan sonra yüzünüzü su buharına karşı tutup ardından kurulayıp temizlemeniz olacaktır. Bir tencerede su kaynatıp yaklaşık 5 dakika tencereden yükselen buhara karşı zeytinyağı sürdüğünüz yüzünüzü tutarsanız suratınızdaki yağlar ve mikroplar temizlenecektir.

Karbonatlı Suyla Yüzdeki Delikler Nasıl Geçer?

Karbonatlı su sivilceler için işe yaradığı gibi deliklerin kapanması içinde oldukça işe yaramaktadır. Yapmanız gereken 1 yemek kaşığı toz karbonatla, 2 yemek kaşığı kadar suyu karıştırıp 5 dakika yüzünüze masaj yaparak uygulamak olacaktır. Ardından ılık suyla yüzünüzü yıkayıp kurutabilirsiniz. Bu uygulamayı haftada birkaç sefer tekrar ettiğinizde zamanla gözeneklerinizin kapandığına şahit olabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Diş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi isimli makalemizde diş ağrıları, diş ağrısı ve diş ağrısı belirtileri hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp

Yorumlar (7)

YORUM YAZ