Zayıflamayı Saglayan Temel Kurallar

Zayıflamayı Saglayan Temel Kurallar

Uzman doktor ender saraç tarafından geliştirilen ve önerilen aynı zamanda halk arasında zayıflama yöntemi olarakta kullanılan bir çok diyet programı bulunmakta.Piyada bir çok kitap ve zayıflama konulu çeşitli makalelere sahip olan ender saraç, geliştirdigi zayıflama yöntemleri ile kilo sorunu olan bir çok bayan saglıgına kavuşmasını saglamaktadır. Ender saraç diyet listesi denilince akla ilk gelen 5 günde 2 kilo zayıflatan diyet programıdır. 5 günde 2 kilo verilebilmesi için ender saraç tarafından açıklanan bazı tüyolar bulunmaktadır. Bu tüyoların başında diyet süreci boyunca ögün aralarından sonra tempolu yürüyüş yada koşu yapılmasıdır. Aynı zamanda uyku düzenine dikkat edilerek gece erken yatılmalı ve sabah yine aynı şekilde erken kalkılmalıdır. 5 günde 2 kilo verdiren diyet programı haftanın 5 günü uygulanarak, diger 2 gün vücudun dinlenmesi ve rahatlaması saglanmaldır.Özellikle dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise ögün araları öncesinde 1 bardak ılık su içilmesidir. Bunun yanında sıvı tüketimine agırlık verilerek günde ortalama 2 litre su içilmesine özen gösterilmelidir.

Hızlı zayıflatan diyet listeleri debilince akla ilk gelen 1 günde 1 kilo yada 1 hafta da 5 kilo gibi şok etkisi yaratacak diyetlerdir. Hızlı zayıflatan diyet listesi için vücudun metabolizması göz önünde bulundurularak işleyiş tarzının hızlı yada yavaş mı oldugu önceden bilinmelidir. Peki hızlı zayıflatan diyet listesi kimler tarafından kullanılmalıdır ? Hızlı zayıflatan diyet listesi, kilo verme konusunda güçlük çeken bayanlar tarafından kullanılabilir. Bunun yanında düzenli bir diyet programı yapan ama saglıklı sonuç alamayan bayanlar tarafındanda kullanılabilir. En önemlisi ise vücudun direnç yapısı göz önünde bulundurularak hızlı zayıflama karşısında verecegi tepkiler göz önünde bulundurulmalıdır. Her diyet programında oldugu gibi, hızlı zayıflatan diyet listesine başlamadan önce uzman diyetisyene başvurularak kapsamlı bir saglık testi yaptırılmalıdır.

Diyetisyenler tarafından önerilen bir çok diyet programı bulunmaktadır. Bunların başında günlük diyet listeleri, faftalık diyet listeleri ve aylık diyet listeleri olmak üzere gruplara ayırmak mümkündür. Bu listeler içerisinde uygulanması en pratik ve kolay olanı ise haftalık diyet listeleridir. Peki haftalık diyet listesi nasıl uygulanır ve zayıflamadaki etkileri ne derece güçlüdür. Haftalık diyet listesi hazırlanırken tüketilicek besin degerlerinin kalori miktarları hesaplanarak program oluşturulur. Diyet programı sırasında rutin olarak sabah, ögle ve akşam olmak üzere oluşturulan degerlerin dışına çıkılmaz. 1 hafta boyunca düzenli spor ve yürüyüş en önemli olanıdır. 1 haftalık zaman periyodu sonrasında genellikle diyet,e 1 gün ara verilerek vücudun dinlendirilmesi saglanmalıdır. İlerleyen günlerde programa yeniden başlanılarak rutin bir şekilde devam ettirilmesi saglanmalıdır. Yaklaşık 1 aylık zaman dilimi içerisinde uygulanan haftalık diyet programı sonucunda3 ile 5 kilo verilmesi normal sonuç olabilmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.