Zayıflamanın 5 Kuralı

Zayıflamanın 5 Kuralı

Zayıflamanın 5 Kuralı

1- Sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız, spor ile birlikte yediklerinize dikkat edeceğiniz bir diyet yapmalısınız. Sağlıklı beslenip, düzenli olarak spor yaparsanız kaslarınız değil yağlarınız erir ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

2- Sağlıksız, yalnızca belirli yiyeceklerin serbest olduğu ilginç diyetlerden uzak durmalısınız. Kilo vermek için de olsa herşeyden çok az miktarda yemelisiniz. Kilo vereyim derken vitamin eksikliği gibi sorunlar yaşamamak için her çeşit meyve ve sebzeyi tüketmelisiniz.

3- Kilo verirken kendinize bir program hazırlayın. Hazırladığınız bu programda haftada en fazla 1 kilo vermeyi hedef koyun. Haftada 1 kilodan fazla kilo vermeyi hedeflerseniz, hızlı kilo verirsiniz. Hızlı kilo vermek kilolarınızı geri alma ihtimali taşır.

4- Zayıflarken pilates, yoga ve fitness gibi sporlardan faydalanın. Bu sporlar sıkılaşmanıza ve kilo vermenize yardımcı olur.

5- Kızartma gibi fazla yağlı yiyeceklerden uzak durun veya çok az tüketmeye çalışın. Yoğurt, süt ve yumurta gibi proteinler tüketin. Sık sık salata yiyin ve uzun süre aç kalmamaya özen gösterin.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.