Zayıflamak İçin Önemli Tüyolar

Zayıflamak İçin Önemli Tüyolar

Zayıflamak İçin Önemli Tüyolar

İstenmeyen kilolardan kurtulmak için düzenli beslenme ve egzersize yönelmek kaçınılmazdır. Eğer istiyorsanız kendinize bir beslenme düzeni oluşturmalı, mümkün olduğunca günlük egzersiz programları uygulamalısınız. Çünkü kilolar oturduğunuz yerden hiçbir yöntemle gitmeyecektir. Sizlere bu yazımızda zayıflamak için önemli tüyolar vererek daha kısa sürede nasıl zayıflayabileceğinizden bahsedeceğiz.

Egzersizin önemi: Eğer uzun vadede ve kalıcı kilo vermek istiyorsanız egzersiz sizin için vazgeçilmezdir. Egzersize ayıracak zamanım yok demeyin! Her gün düzenli olarak 15 dakikanızı ayırarak yapabileceğiniz basit ve oldukça etkili egzersiz hareketleri ile kısa sürede kilo vermek mümkün.

Ağırlık çalışmaları şart: Vücudunuzda ne kadar kas yaparsanız kilolardan o kadar kurtulursunuz. Bu da ağırlık çalışmaları ile mümkündür. En basit örnek ise ağırlık çalışan sporcuların ek takviyelere ihtiyaç duymasıdır. Çünkü aşırı kilo kaybı ve enerji harcamayı sağlamaktadır.

Kendinize günlük tutun: Ne yediğinizin farkında olursanız daha kısa sürede amacınıza ulaşabilirsiniz. Bu nedenle kendinize bir günlük tutun ve öğünlerde neler yediğinizi, içtiğinizi not edin. Gün sonunda beslenmenizde yaptığınız hataları kontrol ederek kısa sürede doğru ve dengeli beslenme programları oluşturabilirsiniz.

Porsiyonlarınızı küçültün: İstediğiniz zaman yemek yiyebilirsiniz. Ancak porsiyonlarınızı küçük tutmanız gerekiyor. Günlük olarak 3 ana, 3 ara öğün şeklinde bir beslenme düzeni ve küçük porsiyonlar ile hem kendinizi aç bırakmamış olursunuz hem de düzenli beslenme ile kilo vermeyi başarabilirsiniz.

Yavaş yemeye alışın: Yemek yerken lokmalarınızı yavaşça çiğneyerek daha uzun sürede yutmaya çalışın. Çünkü beyin yaklaşık olarak 20 dakika içerisinde doydum mesajı veriyor.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.