Şişmanlatmayan Çikolatayla Tatlı İsteğinizi Bastırın

Şişmanlatmayan Çikolatayla Tatlı İsteğinizi Bastırın

Şişmanlatmayan Çikolatayla Tatlı İsteğinizi Bastırın

Kilo problemi olup da diyet yapanların, en çok zorlandığı şeylerden biridir yiyememek. Her isteğimizi bastırabiliriz de, yeme isteğimizi bir türlü bastıramayız. Çoğu zamanda bu isteğimize yenik düşüp diyeti bozarız. Bunun sonucunda da yediğimiz bir parça , verdiğimiz bütün kalorileri geri almamıza neden olur. Onca çabamız boşa gider ve yine en başa döneriz. Çabalarımızın bir anda boşa gitmiş olması moralimizi bozar ve büyük ihtimalle de bir daha diyet yapmak istemeyiz.

Peki şimdi sizlere şişmanlatmayan bir çikolata var desek? Bu çikolatayı evde kendiniz kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Üstelik yaparken, un ve şeker kullanmadığınız için verdiğiniz kalorileri geri alma durumunuzda yok. Özellikle diyet yapanların ya da formunu korumak için çikolata yemeyenlerin çok işine yarayacak bu tarif; .

Şimdi Gelelim Tarifimize;

Kullanacağımız malzemeler hurma, bitter kakao tozu ve keçiboynuzu tozu. Malzemeleri bulması kadar çikolatanın yapımı da çok kolay. Hurmaların çekirdeklerini çıkarın ve blenderdan geçirin. Üzerine biraz su ilave edin. Bunun üzerine de bitter kakao tozu ve keçiboynuzu tozu koyup, tüm bunları blenderdan geçirin. Malzemeler güzelce birbirine karıştıktan sonra, bunları küçük küçük top haline getirin ve işte çikolatanız hazır.

Hiçbir katkı maddesi kullanmadan, evde çikolata yapıyorsunuz. Yediğiniz çikolatanın içinde neler olduğunu ve ne şekilde yapıldığını biliyorsunuz. Bu sadece diyet yapanların ya da formunu korumak isteyenlerin değil, değişik bir tat denemek isteyenlerin de tercih edebileceği bir tarif. Bayanlar düzenlediği günlerde, diğer ikramlarının yanına bu çikolatayı da ekleyebilirler. Böylece misafirlerine güzel bir jest yapmış olacaklardır. Yediğiniz çikolatanın kalori yapmayacağını ve size kilo olarak dönmeyeceğini bilmenin rahatlığı, yediğiniz çikolatayı daha lezzetli bir hale getirecek. Tarifi yapın ve diyette bile olsanız çikolatadan mahrum kalmayın.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.