Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Limonlu Su İçmek Zayıflatır Mı?

Limonlu Su İçmek ?

Diyetisyenlere en çok sorulan soru diyet yapılan dönemlerde sabahları zayıflatır mı sorusudur. Bireyler limonlu suyun yağ yakımını arttırıp arttırmadığını merak etmektedirler. Sorunun cevabına gelecek olursak özellikle limonlu su içmekle yağ yakımı arasında direk olarak bir ilişki bulunmamaktadır. Zaten yağ yakımını arttıran yada yağı yakan sabit bir besin maddesi bulunmamaktadır. Yağ metabolizması tamamiyle eksi yani negatif enerjiyle vücudun depolarının tüketilmesiyle alakalı bir durumdur. Zayıflamada limonlu su ekstrem bir yer teşkil etmemektedir. Sadece diyet programlarında limonlu su kullanılmaktadır çünkü kişiye yoğun enerji ve zindelik sağlamaktadır. Ayrıca limonlu su gün içinde yaşanabilecek hazımsızlıkların engellemesini sağlamaktadır. Gün içinde yaşanan sürekli acıkmaların önüne geçmektedir. Mide asidini düzenleyici etkileri de bulunmaktadır. Limonun tansiyonu düzenleme özelliği bulunmaktadır. Bu sebeple sabahları içilen bir bardak limonlu su tansiyonu ve kan şekerinin optimal düzeyde tutulmasını sağlamaktadır.
Saydığımız bu maddelere bir diğer açıdan baktığımızda zayıflamaya kısmi oranda da olsa faydası olduğunu düşünebiliriz. Çünkü açlığı engellemesi, hazımsızlığı gidermesi ve kan şekerini düzenlediği için, açlığa bağlı şeker krizlerinin önüne geçtiği için zayıflamaya yardımcıdır denilebilir.

Limonlu Su Tarifi

Kendinize limonlu su hazırlamak isterseniz 1 litre suyun içine 1 adet limonu kesip sıkabilir ve dolapta bekleterek sabahları uyandığınızda içebilirsiniz. İsteğe göre daha az veya daha çok limon suyu kullanabilirsiniz. Fakat diyet yaparken içtiğiniz limonlu suya kesinlikle şeker eklememelisiniz.

Bir önceki makalemiz olan Diş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi isimli makalemizde diş ağrıları, diş ağrısı ve diş ağrısı belirtileri hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.