Kalıcı Kilo Vermek İçin Tavsiyeler

Kalıcı Kilo Vermek İçin Tavsiyeler

Kalıcı İçin Tavsiyeler

Günümüzde birçok kişinin ortak problemi kilo vermek. İnsanlar kilo verebilmek için  türlü türlü diyetler, egzersiz programları ve ameliyatlara varan yöntemler deniyor. Kimisi bunlardan sonuç alırken, kimisi de hiçbir sonuç alamadan, hatta daha da fazla kilo alarak, tüm bu yöntemlerini bırakıyor.

Peki kilo verme bir süreliğine olacak bir şey midir? Bu sorunun yanıtı kesinlikle hayır! Evet siz bir süre diyet, egzersiz gibi yöntemlerle kilo verebilirsiniz ancak kilo verdikten sonra uyguladığınız yöntemi bırakınca tekrar kilo almaya başlarsınız. Yavaş yavaş eski halinize dönünce anlarsınız ki kilo vermek bir süreliğine olmaz. İşte tam burada kalıcı kilo vermek hakkında bilgi edinmek gerekiyor. Kalıcı kilo vermek için;

Vücudunuzu Tanıyın

Kalıcı kilo vermek için öncelikli şartımız vücudumuzu tanımak. Metabolizmamızın hızına göre yemek yememiz gerekiyor. Eğer yavaş bir metabolizmanız varsa ne kadar az yeseniz de kilo almaya devam edersiniz.

Besinleri Öğrenin

Vücudumuzu tanımak kadar yediğimiz yiyeceklerin hangi besin grubuna ait olduğuna ve kalorisinin ne kadar olduğunu bilmemiz gerek. Besin grubuna ve kalorisini dikkate alarak günlük beslenmenizi ayarlayabilirsiniz. Bu sayede yaktığınız kalori ve tükettiğiniz besinlerden alacağınız faydayı bilecek, kilo almamaya yönelik besleneceksiniz. Aynı zamanda da vücudunuzun ihtiyaçlarını eksiksiz bir biçimde karşılayarak dinç kalmış olacaksınız.

Az Porsiyon Çok Öğün

Kilo verme aşamasında, yediğiniz yiyeceklerin porsiyonunu azaltıp, öğününüzü arttırarak daha hızlı bir sonuç elde edebilirsiniz. Zaten bu durum bir süre daha devam edince vücudunuz buna alışacak ve beslenmeniz daha düzenli bir hal alacaktır.

Yavaş Yavaş ve Küçük Lokmalarla Yiyin

Genelde insanımız yemekleri hızlı bir biçimde ve büyük lokmalarla yemeye çalışır. Bu sizin kilo almanızı hızlandırmaktan başka bir işe yaramaz. Yemekleri yavaş yavaş ve mümkün olduğunca çok çiğnemek, hem karnınızın doymasını hem de porsiyonunuzun azalmasını sağlayacaktır.

Bol Su Tüketimi Şart!

Kilo vermenin altın anahtarlarından birisi de su içmektir. Sadece susayınca değil, her zaman su içersek iştahımızı kontrol altına alabiliriz. Su aynı zamanda enerji harcamanıza da yardımcı olması sebebiyle kilo alıp vermenizi bir düzene sokacaktır.

Egzersiz Bu İşin Vazgeçilmezi

Egzersiz yapmak kilo vermenin hele ki kalıcı kilo vermenin olmazsa olmazıdır. Yaptığınız diyetler, egzersiz olmadan bir hiçtir. Günde en az yarım saat yürümeniz bile size olumlu yansıyacaktır. Kilo vermek isteyenlerin çokça yaptığı bir hatadır egzersizlere devam etmemek.Sporu sadece kilo vermek için değil, aynı zamanda kilo almamak içinde yapmalısınız. Günlük hayatın stresini spor yaparak atmanız sizin daha diri kalmanıza neden olur. Bu da size hayatın her alanında pozitif yansıyacaktır.

Görüldüğü üzere sadece diyetler, çeşitli yolları bir şey kazandırmıyor. Dengeli beslenme ve spor yapmak nin püf noktaları. Yukarıda saydıklarımız sayesinde kalıcı kilo vermeniz mümkün. Yeter ki biraz irade gösterin.

 

Bir önceki makalemiz olan Diş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi isimli makalemizde diş ağrıları, diş ağrısı ve diş ağrısı belirtileri hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.