Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir?

nelerdir?

Düzenli bir şekilde diyet uygulamaları ya da egzersizler yapılsa da vücudun bazı bölgelerinde incelme görülmeyebilir. Karın bölgesindeki yağlanma, üst bacak ve kalçalardaki yağlanma ve bel bölgesindeki yağlardan kurtulmak daha zordur. Bu gibi durumlarda Bölgesel incelme yöntemleri devreye girmektedir. Şimdi bu yöntemleri sırasıyla sizlerle paylaşıyoruz.

Mezoterapi

Mezoterapi hem selülit hem de bölgesel zayıflamada kullanılan bir yöntemdir. Deri altında elde edilen yağı eritecek ve kan dolaşımını da düzenleyecek bir karışımı ince iğneler ile enjekte ederek işlemler sağlanır. Bu özel karışım sıkışmış yağ hücrelerini rahatlatır ve tekrar kullanılabilir hale getirir.

10 dakikalık seanslar ile yapılır ve hızlı sonuç alınabilmesi adına çok avantajlıdır. Bilinen dezavantajı ise kişinin düzensiz beslenmesi sonucunda verilen kiloları yeniden alabileceğidir. Bu duruma dikkat etmek önemlidir.

Liposuction

Vücudun belirli bölgelerinde toplanan yağların vakum yöntemiyle ve ince metal borular ile alınmasıdır. Bu uygulamadaki amaç daha orantılı bir form kazanmaktır. Günümüzde artık yağ alınacak bölgelere lokal anestezik ve kanamayı azaltıcı serumlar enjekte edilerek yağlar kolayca çekilebilir.

Uygulamanın avantajı bölgelerdeki yağ hücre sayısını azaltmasıdır. Dezavantajı ise ameliyat sonrasında derinin yeni oluşan cilde adapte olması için 2 ile 3 hafta boyunca korse kullanacak olmasıdır. Ayrıca morlukların geçmesi de 2 ile 3 haftayı bulabilir. Ayrıca radyofrekans liposuction da etkili bir yöntemdir

Lipoliz

Yağ hücrelerinin tamamen deforme edilerek ortadan kaldırılması veya yağların dışarıya çıkartılması işlemidir. İlaç eritme işlemiyle uygulanan lipoliz sayesinde her bölgedeki yağlar belirli bir doğrultuda eritilebilir. Bu sayede metabolizmaya da dâhil edilebilmektedir.

Uygulamanın avantajı cerrahi bir operasyon istememesidir. Dezavantajı ise hassasiyet, kaşıntı ve şişkinlik görülebilmesidir.

Radyofrekans

Bölgesel incelme yöntemleri arasında bu uygulama da kullanılmaktadır. Bodytite radyofrekans liposuction Isı kullanılarak yapılır ve radyo dalgalarının vücuttaki su molekülleriyle iyonları harekete geçirmesi sayesinde enerji açığa çıkmasıyla vücut ısınır. Bu durumda da ısı sayesinde yağlar erimeye başlar ve bağ dokusu da yenilenir. Her seans 20 dakika kadar sürer ve haftada 1-2 kez tercih edilebilir.

Uygulamanın avantajı her mevsimde tercih edilebilmesidir. Dezavantajı ise deride hafif bir gerginleşme ve kızarma görülebilmesidir. Kısa sürede bu yan etkileri de geçer.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.