Bodytite ile Sıkılaşma ve İncelme

Bodytite ile Sıkılaşma ve İncelme

 

Radyo frekans ile liposuction tekniğinin birleştirilmesi ile Bodytite ile sağlanabilmektedir. Bunun yanında yağlanma bölgelerinde incelme ve sıkılaştırma sağlanarak etkili bir cilt bakımı sağlanabilmektedir.

 

Isına cilt dokusu ve ameliyat sonrasında az bir morarma ile yan etkisi görülür. Bunun dışında herhangi bir yan etkisinin olmadığını da söyleyebiliriz. Ayrıca Bodytite radyofrekanslı liposuction uygulamalarında çok daha hızlı ve kontrollü bir şekilde ilerleme kaydedilir. Hastanın beklentilerinin de tam olarak karşılandığı bu işlemde ciltte daha az morarma görülür. Yağların erimesi de çok kısa bir sürede gerçekleşebilmektedir.

 

Uygulamanın kullanım alanları; Bel, bacak içi, erkeklerde meme küçültme, uyluk içi, diz içi ve çevresi, sırt bölgesidir. Ameliyat sonrasındaki ağrı çok daha azdır ve uygulamadan sonraki 2 hafta sürekli korse kullanımı gerekir. Ayrıca 1 günlük bir dinlenme sonrasında gündelik hayata devam edilebilir. ile sıkılaşma ve incelme uzmanların da önerileri arasındadır.

 

Günümüzde estetik cerrahlara en çok başvuru nedeni fazla yağlardan kurtulma ve incelme isteğidir. Özellikle de 30’lu yaşlardan itibaren kilo vermek zor olduğu için bel ve göbek kısmında özel uygulamalar gerekebilir. Bunun yanında diz ve gıdı bölgelerinde de uygulamalar yapılmalıdır. Bu bölgelerdeki yağlardan kısa sürede kurtulmak için sürekli olarak liposuction kullanılmaktadır. Fakat uygulama bölgelerinde daha sonra sarkmalar meydana gelir. Bu yüzden de sıkılaşmayı sağlamak adına bir takım işlemler yapılmalıdır. Yeni nesil cihazlarda ciltte küçük bir delik açılarak içeri girilir ve içerideki yağ hem emilir hem de ufak kanamalar durdurulabilir.

 

İşlem sırasında %40’a varan sıkılaşmaların görüldüğünü belirten uzmanlar, bu uygulama ile birlikte çok kısa sürede sonuç alındığını da aktarıyor. Ayrıca kanama ve morarmanın en düşük seviyede olmasından dolayı hastalara sıkça önerildiği de biliniyor. Bodytite liposuction uygulamasının en büyük avantajı cilt üzerinde bir nevi ütüleme yaparak sıkılaşma sağlayabilmesidir. Bir diğer avantajı ise yağ dokusunu sıkılaştırması ve klasik lazer uygulamalarında görünen etkilerin çok daha kısa sürede görülmesi ve yüzey düzensizliklerinin önüne geçilebilmesidir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.