Zayıflamanın En Kolay Yolu

Zayıflamanın En Kolay Yolu

ZAYIFLAMANIN EN KOLAY YOLU

Yaş ilerledikçe, metabolizma hızı azalarak, kilo almaya açık kapı bırakıyor. Ancak bazı püf noktalarına dikkat ederek, bu kilolardan kurtulabilirsiniz. Sonrasında ise tekrar kilo alma riskinin önüne geçebilirsiniz. Bunun için dikkat edeceğiniz ve olarak görebileceğiniz yöntemlere göz atalım;

Bol Su İçin

Kilolarınızdan kurtulmak için gün içerisinde en az yarım litre su içmelisiniz. Yarım litre ve üzerinde içeceğiniz su, kalorileri yakma hızınızı yüzde 30 arttırır. Su zayıflamanın en kolay yolu olarak bilinen, doğal imkanlardan biridir. Bilinenin aksine, besinlerin sindirimi sırasında içeceğiniz soğuk su, daha fazla kalori yakmanızı sağlıyor. Ayrıca kilo vermek amacıyla ya da rutin olarak spor yapıyorsanız, spor aralarında susamayı beklemeden su içmeniz, kiloları vermenizde daha etkili olacaktır.

Bulunduğunuz Ortamdaki Isıya Dikkat Edin ve Isıtıcıları Kapatın

Soğuk havalar, kişinin daha fazla kalori harcamasına katkı sağlar. Yapılan bir araştırmada soğuk havaya maruz kalan insanların, normalde yakacağı kaloriden fazlasını yaktığı ortaya koyuldu. Bu nedenle imkan buldukça, serin ortamlarda bulunmaya dikkat edin. Bu kış mevsiminde buz gibi bir hayat yaşamak anlamına gelmez. Ancak sıcak ortamları fırsat bilerek, terlemek için vücuda streç sarmak, saunalarda kapalı kalmak, size yağ yakımı sağlamaz. Bunun yerine vücudunuzdan fazlaca su kaybetmiş olursunuz.

Günde 7 Saat Uyuyun

Kilo vermek isteyen insanlar, bunun için spor, diyet vb. formülleri denerken, uykuya fazla önem vermezler. Ancak uykunun yeterli şekilde alınmaması, kilo almaya yol açar. Hatta obezite riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Gece uykusunun ortalama 7 saat olarak düzenlenmesi, kilo vermenize katkı sağlayacaktır.

Hareketsizlikten Uzak Durun

Zayıflamanın En Kolay Yolu
Günümüzde insanlar, işe giderken, eve dönüşlerde vb. kısa ve uzun mesafeli yolları, araba kullanarak gitmektedir. Ancak bu kilo vermek isteyenler için, çok yanlış bir durumdur. Çünkü zayıflamanın en kolay yolu, hareket etmektir. Mümkün oldukça gideceğiniz yerlere, yürüyerek gitmelisiniz. Hareket etmek için fırsatları değerlendirdikçe, kilo kaybında bunun ne kadar büyük etkisi olduğunu görebilirsiniz. İş vb. yoğunluklarınız nedeniyle yürüyüş yapamıyorsanız, saat başı 5 dakika yürümeye çalışmanız bile yeterli olacaktır.

Yeşil Çay İçin

Yeşil çayın içerisinde bulunan doğal maddeler, kilo vermeye ve metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olur. Ayrıca yeşil çayın içinde bulunan kafein, bir diğer metabolizma hızlandırıcı etkendir. Günde en az 2 fincan, en fazla ise 3 fincan yeşil çay içmek yeterli olacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.