Kusma Yöntemi İle Zayıflama

Kusma Yöntemi İle Zayıflama

Kusma Yöntemiyle

Kusarak zayıflama yöntemini, özellikle genç kızlar fazlasıyla kullanmaktadır. Ancak sağlıklı kilo verme yöntemleri varken, önerilen birşey değildir. Sağlığı tehdit eden bu yöntem ile zayıfladığınızda, kilolarınızı aynı şekilde geri almanız mümkündür. Sağlığı fazlasıyla tehdit eden bir yöntem olduğu için, uygularken son derece iyi düşünmek gerekir.

Bu yöntemde kişi, yemek konusunda kendini kısıtlama gereği duymamaktadır. Çünkü yemekten kalktığı anda, parmaklarını kullanmak suretiyle, yediği yiyecekleri çıkartmaktadır. Bu kişilerin midesinde büyüme görülmektedir. Çünkü kusacaklarını bildikleri için, yemeği kısıtlamazlar.
Yemek sonrası hemen kustukları için, vücut besinlerden hiçbir alım yapamaz. Bu durumda vücuttaki protein, yağ ve kalsiyumlar yakılmaya başlanır. Bu şekilde kişi kilo vermeye başlar ancak, bağışıklık sistemide tamamen çökme riski altına girer.

Nelerdir?

Bu yöntemi kullanarak zayıflayan insanlar, yemekleri derhal çıkardıkları için. Vücut gereken enerjiyi alamaz ve ilk olarak bağışıklık sisteminde çatlamalar başlar. Buda her hastalığa rahatlıkla yakalanmak için açılan kapı anlamına gelmektedir. Bu kişiler çok çabuk hastalanır ve çok zor sağlıklarına kavuşurlar. Buna rağmen psikolojik olarak kendilerini kusmaya adapte ettikleri için, kilo verdiklerine inanmaktada güçlük çekerek, kusma yöntemine devam ederler. Bünye vitamin ve minerallerden yoksun kaldığında çökeceği için, bu olay ölümle sonuçlanabilir. Bu nedenle böyle bir yöntem yerine, sağlıklı zayıflama yöntemleri tercih edilmelidir.

Kusarak Zayıflama Yönteminin Doğuracağı Sonuçlar

 
Kusarak zayıflamanın en önemli sonuçları arasında, bulimia nervosa ve anoreksiya gibi ciddi ve öldürücü zayıflama hastalıkları vardır. Vücut sürekli kusmaya alışacağı için, ilerleyen dönemlerde yemeye çalışacağınız besinleride kabul etmeyecektir. Anoreksiya ise tamamen psikolojik sayılan bir hastalıktır ve kişi kilo vermesine rağmen kendini hala kilolu hisseder. Bu nedenle kusma işlemine devam etmekten geri kalmaz. Kusarak zayıflama yöntemine başlayanlarda bu iki önemli ve ölümle sonuçlanan hastalığa yakalanma riski oldukça yüksektir. Bu hastalıkların tedavisi ise düşünüldüğünden çok daha zor olacaktır.

Ölüm riskiyle karşı karşıya kalmamak için, bu yöntemden uzak durulmalı ve sağlıklı kilo verme yöntemleri tercih edilmelidir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.