Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpiklerinin kısa olmasından şikayetçi olan kişiler bu içerikte bulunan yöntemleri sayesinde doğal şekilde kirpiklerini besleyerek ve güçlendirerek hem gür hemde uzun olmasını sağlayacaklar. Öncelikle kirpik uzatmanın doğal yöntemlerine geçmeden önce belirtmemiz gerekir ki, kirpik uzatmak aşırı derecede uzun süren ve bu sebeple sabır gerektiren bir işlemdir. Kirpikler vücudumuzda en yavaş uzayan tüylerdendir.

Dengeli ve Düzenli Beslenmeyle Kirpik Uzatma

Vücudumuzda saç ve tırnakların sağlıklı şekilde uzaması için nasıl ki dengeli beslenmemiz gerekiyorsa aynı şekilde kirpiklerimizin uzaması içinde dengeli beslenmeliyiz. Tek çeşit beslenme yerine farklı gıda ürünlerinden yeterli oranda alarak beslenmeliyiz. Ayrıca vitamin eksikliğinden korunmalıyız.

Göz Makyajınızı Her Gece Temizleyiniz

Göz makyajınızın vazgeçilmez parçalarından olan rimel ve eyelinerler maalesef kirpiklere en çok zarar veren unsurlar arasında bulunmaktadır. Çünkü kirpiklerin hava almasını engelleyerek ve aynı zamanda birbirine yapışmasını sağlayarak kirpiklerin güçsüzleşmesine sebep olmaktadır. Bu sebeple geceleri tüm makyajla beraber özellikle de göz makyajınızı mutlaka temizlemelisiniz.

Besleyici Yağlarla Kirpik Uzatma

Hint yağı veya rahatlıkla bulabileceğiniz zeytin yağıyla kirpiklerinize bakım yapabilirsiniz. Bu yağları her gece bir pamuklu çubukla kirpiklerinize sürdüğünüz takdirde kirpiklerin güçlenmesini sağlayarak daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.

E Vitaminiyle Kirpik Bakımı

Vitaminlerden E vitamini kirpiklerin uzamasına en çok yardımcı olan maddedir. Bu sebeple içeriğinde E vitamini bulunan yiyecekler tüketmeye aşırı derecede özen göstermeniz gerekmektedir.

Maskara ve Kirpik Kıvırıcı Kullanmaktan Vazgeçin

Maskara ve kirpik kıvırıcıların sürekli kullanımı kirpiklerin aşırı derecede güçsüzleşmesine sebep olmaktadır. Bu sebeple mascara kullanımı haftada bir sefer şeklinde azaltabilirsiniz. Ayrıca ipek kirpik ve kirpik perması gibi uygulamalar da kirpikleri aşırı derece yıpratmaktadır.

Kirpiklere Masaj Yapmak

Kafa derisine masaj yaptığınızda nasıl ki kan akımını hızlandırmakta ve saç üretimini arttırmaktaysa aynı şekilde günde birkaç kez kirpik diplerine masaj yaptığınızda da kirpiklerinizin uzama hızı artacaktır.

Vazelin Kullanımı

Vazelin kullanımı kirpikleri nemlendirmesi ve güçlendirmesiyle bilinen bir kirpik uzatma yöntemi olarak ön plana çıkmaktadır. Gece uyuyacağınız zaman kirpiklerinize pamuklu çubuk yardımıyla bir miktar vazelin sürüp uyuyabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.