Kirpik Uzatma ve Gürleştirme

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme

Kadınlar için uzun ve gür kirpiklerin büyük bir önemi vardır. Yüzde en fazla dikkat çeken noktalardan olan kirpiklerin kısa olması görsel sorunlara neden olmaktadır. Kirpikleri kısa olan ve gürleşme sorunu yaşayan kişiler bazı alışkanlıklarını değiştirerek ve bazı önlemler alarak kirpiklerinin daha uzun ve gür olmasını sağlayabilirler.

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Kirpiklerinizin uzaması ve gürleşmesi için E vitamini yağını gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Günde 2 defa kirpiklerinizi kirpik tarağı ile taramanız ve buna E vitamini yağı ilave etmeniz kısa süre içinde kirpiklerinizin uzamasını ve gürleşmesini sağlayacaktır.

Gür ve uzun kirpiklere sahip olmak için kirpiklerinize zeytinyağı sürebilirsiniz. Pamuğun üzerine birkaç damla zeytinyağı damlatarak hafifçe kirpiklerinize sürebilir ve 5 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu işlemi 4 hafta boyunca her gün uygulayabilirsiniz.

Yatmadan önce kirpiklerinize vazelin sürebilirsiniz. Bu, özellikle kirpiklerin gürleşmesini sağlamaktadır. Vücudun nem dengesini ayarlayan vazelin kirpiklere de çok iyi gelmektedir. Yatmadan önce sürdüğünüz vazelini sabah uyandığınızda durulayabilirsiniz.

Kirpiklerin uzaması ve gürleşmesi için bir parça pamuğu yeşil çayın içine batırarak kirpikleriniz sürebilirsiniz. Yeşil çay, kirpiklerin kısa zamanda uzamasını ve gürleşmesini sağlayacaktır.

Tüm bunların yanı sıra, protein bakımından zengin gıdalarla beslenmeye çalışmanız gerekmektedir. Özellikle balık tüketimini ihmal etmemelisiniz. Su tüketimini fazlalaştırmanız da oldukça önemlidir. Makyaj temizliği yaparken kirpiklerinizi çekmemeye de özen göstermelisiniz.

Kirpik Bakımında Yapılan Yanlışlar Nelerdir?

Kirpikleri uzamayan ya da yeterince gürleşmeyen kişiler çeşitli yanlışlar sonucunda bu durumla karşılaşmaktadır. Öncelikle göz makyajıyla uyuyan bayanlar büyük bir hata yapmaktadır. Göz makyajıyla uyumak, kirpik diplerinin tıkanmasına neden olacak ve bu da uzamasını engelleyecektir. Yağlı makyaj temizleyicilerle makyajınızı temizleyerek olumlu sonuç elde edebilirsiniz.

Saçlarınızın bakımına özen gösterdiğiniz gibi kirpiklerinizin bakımına da özen göstermelisiniz. Göz kapaklarınıza nazikçe masaj yapmak iyi gelebilir. Bunun yanı sıra, gözlerinizi fazla ovmamanız da son derece önemlidir. Kirpiklerinizi temiz tutmaya da özen göstermelisiniz.

Kirpikler için çeşitli doğal bakım malzemeleri uygulayacağınız gibi doğal olmayan kozmetik ürünlerden uzak durmalısınız. Kullanmayı düşündüğünüz ürünün onaylı olmasına dikkat etmelisiniz. Kirpiklerinizi kıvırmamaya da özen göstermeniz gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ