Kaş Uzatma Yöntemleri

Kaş Uzatma Yöntemleri

Kaş, yüzde vurgu yaratan ve dikkat çeken alanlar arasında yer almaktadır. Bazı durumlarda seyrelen ya da rengi açılan kaşlar görsel anlamda soruna neden olmaktadır. Sadece görsellik anlamında değil psikolojik ve sosyal anlamda da soruna neden olan bu durumdan bazı yöntemleri uygulayarak kurtulabilirsiniz.

Süt Bakımı

Süt, protein deposudur. Bu nedenle kaşların uzaması için süt kullanılabilir. Bunun için her gün biraz sütü bir tomak pamuk yardımıyla kaşlara uygulamanız ve gece boyunca bekletmeniz yeterlidir. Bu şekilde kaşlarınızın kısa sürede daha gür çıkmasını sağlayabilir ve aynı zamanda kaşlarınızın daha sağlıklı görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Limon Bakımı

Limon, içerdiği asitli yapısıyla kaşların uzamasını kolaylaştırmaktadır. Bunun için bardağın 4’te 1’ine Hindistan cevizi yağı konur ve 1 adet limon kabuklarıyla birlikte eklenir. Bu karışım karanlık bir yerde gece boyunca bekletilir. Ertesi günü biraz pamuk yardımıyla kaşlara uygulanır. Kuruması beklenerek ılık su ile durulanabilir. Bu uygulamadan sonra gün ışığına çıkılmaması önerilmektedir.

Soğan Suyu Bakımı

Soğan, içerisinde bulunan kükürt oranı sayesinde tüylerin uzamasını sağlamaktadır. Bunun için 1 adet soğanın suyu sıkılır. Bir pamuk yardımı ile kaşlara uygulanır. Kaşlarda yaklaşık 15 dakika bekletilir ve ardından bolca soğuk su ile yıkanır. Bunu özellikle gece uygulamanız tavsiye edilmektedir. Bu sayede kaşlarınızın gür bir şekilde uzadığını görebilirsiniz.

Aloe Vera Bakımı

Cilt sağlığı için son derece önemli olan aloe vera ile kaşlarınız hızlı bir şekilde uzayacaktır. Aloe verayı jel şeklinde alarak kaşlarınıza uygulayabilir ve 30 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayabilirsiniz. Bu tedavi kaşlarda koparak dökülmenin önüne geçmekte ve kaş çevresindeki cildin daha güzel görünmesini de sağlamaktadır.

Yağ Bakımı

Doğal yağların kaşlar üzerinde olumlu etkisi vardır. Bunun için hin yağı, Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağını karıştırarak, elde ettiğiniz karışımı kaşlarınıza uygulayabilirsiniz. Bir süre beklettikten sonra soğuk su ile durulayabilirsiniz. Bu karışım kaşların gür görünmesine neden olmaktadır.

Vazelin Bakımı

Ciltte nem dengesini sağlayan vazelin, kaş bakımında da önemlidir. Vazelini günde 3 kez kaşlarınıza uygulayarak nem dengesini sağlayabilir ve aynı zamanda kısa sürede uzamasını sağlayabilirsiniz.

Kaşlarınızın daha hızlı uzaması için günlük su tüketiminizi arttırmanız, C vitamini açısından zengin besinler tüketmeniz de etkilidir. Bu yöntemlerle birlikte kaşlarınızın çok daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.