Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Pek çok insan saç uzatma konusunu bir sorun olarak görür. Özellikle kadınlar, saç uzama hızı yavaş olduğunda, için arayışa girmeye başlar. Çünkü kadın ya da erkek farketmeksizin, saç bakımı, saçın görünümü ve uzunluğu her zaman önem taşımıştır. Hızlı arayan insanlar için, doğal ve zararsız yöntemleri araştırdık.

HIZLI SAÇ UZATMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Bitkisel Yağlar:

Bitkisel yağlar, saçı dipten uca besleyeceği için, saç uzama hızınıda arttırmaktadır. Bu sayede hem saçınızın uzamasına yardımcı olursunuz. Hem de saçınıza iyi bir bakım uygulanmış olur. Bunun için üçer damla lavanta, biberiye ve jojoba yağı, ikişer damla sedir ağacı ve kekik yağını bir kapta karıştırıp, kısık ateşte ısıtın. Elde edeceğiniz ılık karışımı saç derinize masaj yaparak yedirin. Bu işlem hem parlak bir görüntüye, hem de saçların daha çabuk uzamasına yardımcı olacaktır.

Yumurta Akı:

Yumurta akı, dünden bugüne saç bakımında uygulanan bir maddedir. Saçlarınıza yumurta akı uyguladığınızda, normalden kat kat daha sağlıklı saçlara sahip olacaksınız. Bunun için yapmanız gereken şey, yumurtanın akını saça uygulayıp yedirmek ve saçlarınızı streç filmle kapladıktan sonra, bir saat kadar beklemek. Daha verimli sonuçlar elde etmek istiyorsanız, yumurta akına bir miktar ılık zeytinyağı ekleyerek karıştırabilirsiniz. Bir saat sonra saçlarınızı, ılık su ile yıkayın ve kurulayın.

Su:

Su sadece saça faydalı değildir. Metabolizmanın hızlanmasına neden olan su, vücutta bulunan toksinlerin atılması sağlar. Günde 2 litre su içerseniz, hem vücudunuza hem de saçlarınıza güç katmış olursunuz. Su, en doğal hızlı saç uzatma yöntemleri arasında yer almaktadır. Mutlaka düzenli olarak su içiniz. Bunu devam ettirmek saçlarınızın nemlenmesine ve böylece kırılmasına da engel olacaktır.

Saçları Düzenli Taramak:

Dışarı çıkarken mutlaka saçımıza dikkat ederek çıkarız. Ancak evde olduğunuz anlarda da saçlarınızı dipten uca taramalısınız. Sabah akşam saç taramak, kan akışının hızlanmasına sebep olarak, saç diplerini besleyecek ve saçın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır. Saç tararken, saçlarınızın kuru yada nemli olmasına dikkat edin ve geniş dişli taraklar tercih edin. Islakken fırça ile saç taramak, saçlarınızın kırılmasına neden olur.

Fön Makinesi Yerine Havlu Kullanmak:

Saçlarınızı kurulamak için, en hızlı yol fön makinesi olacağı için, genelde saçlar fön makinesi ile kurulanır. Ancak bu saç tellerinin nemsiz kalmasına, güçsüzleşerek kırılmasına ve dökülmesine neden olur.
Bunun yerine nemi iyi çekecek bir havlu kullanarak, saçlara sürtmeden yumuşak hareketlerle kurutmak en doğru yöntem olacaktır. Mecburen fön makinesi kullanmanız gerekiyorsa, soğuk hava vererek kurutmak, daha iyi bir seçim olacaktır.

B, A ve C Vitaminleri:

Saçın uzamasına faydası olan bu vitaminleri, doğru beslenme ile alabilirsiniz. Bu vitaminlerin eksikliği hem vücudunuza zarar verecek hem de saçlarınızın kuru ve yıpranmış görünmesine sebep olacaktır. Bu nedenle bu vitaminleri içeren besinleri almak veya doktor tavsiyesi ile bu vitaminlerin haplarını kullanmak, daha kalın ve hızlı uzayan saçlar anlamına gelecektir. Doğal bir yöntem uygulamak isterseniz, haşladığınız patateslerin suyunu dökmek yerine, soğuduktan sonra saç durulama suyu olarak kullanabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.