Göz Etrafında Çıkan Koyu Halkalardan Nasıl Kurtulurum

Göz Etrafında Çıkan Koyu Halkalardan Nasıl Kurtulurum

Göz Etrafında Çıkan Koyu Halkalardan Nasıl Kurtulurum

Kadınlar başta olmak üzere pek çok kişinin korkulu rüyası olan göz kenarlarındaki halkalar ve göz altındaki torbalar özellikle koyu bir renk almışsa ciddi şekilde psikolojik durumlara sebebiyet verebilmektedir. Aslında bu durum zaman zaman ciddi sağlık sorunlarının belirtisi olsa da çoğu zaman genetik faktörler ve uykusuzluk yorgunluk gibi nedenlerden ortaya çıkmaktadır.

Göz etrafında yer alan halkalar özellikle göz altındaki koyu renkli olan halkalar yorgun, uykusuz ve yaşlı görünmemizi sağlamakta bu da görüntümüzü bozabilmektedir. Bunun sonucunda kişinin kendine olan güveni de sarsılabilmektedir. Çoğu zaman ciddi bir sorun olmayan bu koyu halkaların evde kendi yöntemleriniz ile nasıl yok edebileceğinizden bahsedeceğiz bu yazıda.

Göz etrafındaki halka ve şişkinliklerin sebepleri ;

-Yorgunluk, çoğu zaman aşırı derecede yorgunluk kişinin göz altlarında halkalar oluşmasına sebep olabilmektedir.

-Uykusuzluk da yine göz altlarımız hassas olmasından dolayı ilk olarak buraya etki göstermektedir. Uykusuz kalan kişilerin göz altlarında morluk ve siyah lekeler oluşabilir.

-Fiziksel ve zihinsel yaşanan bir takım stresler de göz altındaki dokunun siyah bir renk almasına ve iz oluşmasına sebep olabilir.

-Genetik faktörler de etkili olabilir.

-Bir takım gıdalara olan alerjiler de yine aynı şekilde göz altlarında bir takım morluklar oluşturabilr.

-Sürekli parlak bir ekrana telefon ya da bilgisayara bakmak,

-Sağlıksız beslenme ve uzun süre ağlamak da yine göz altlarındaki dokuya zarar veren diğer unsurlar olarak bilinmektedir.

Şimdi de bu durumun önüne geçilmesi için neler yapabileceğimize bir göz atalım;

-Domates suyu ile limon suyunu karıştırdıktan sonra göz çevrenize uygulayın ve bu adımdan sonra 10 dakika kadar bekletin, ardından yüzünüzü yıkayın böylece siyah lekelerin açıldığını göreceksiniz.

-Patates kürü de yine aynı şekilde cilt renginin açılmasında etkilidir. Patatesin içinde bulunan bir takım maddeler cilt rengimizin açılmasını sağlar, böylece göz altımızdaki morluklar ve siyah renkler ortadan kaybolacaktır. Uygulamak için patatesi yuvarlak şekilde dilimleyin ve göz altlarınıza yerleştirerek bir süre bekletin.

-Gül suyunun içindeki bir takım maddeler cilt rengini açmada ve özellikle göz altı derimizin yeniden yapılanmasında etkilidir bu yüzden gül suyu bu hassas bölge için önerilmektedir.

-Salatalık asitli yapısı sayesinde cildimize iyi gelen bir besindir. Özellikle içerdiği asit sayesinde cilt rengimizin açılmasında büyük oranda etkili olabilmektedir. Uygulamak için ise kalın dilimler halinde kestikten sonra göz altlarımıza yerleştirerek kısa sürede göz altlarımızda ki morluklar ve siyah izlerden kurtulabiliriz.

-Badem yağı da cildimize iyi gelen bir maddedir. Yüzümüze masaj yaparak badem yağını cildimize uygulayabiliriz. Badem yağına E vitamini de ekleyerek kullanabiliriz.

-Çay poşetleri de göz altı morluklarını ortadan kaldıran ürünlerdir, içtiğimiz çayların posalarını pamuğa bandırarak uygulayabiliriz.

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.