Evde Diş Beyazlatma Teknikleri

Evde Diş Beyazlatma Teknikleri

Diş beyazlatmak hemen herkesin isteyeceği bir olaydır. Güzel bir dişe, güzel gülümseye herkes sahip olmaz. Bunun da en etkili yöntemi olarak imkanlar el verdiğince yöntemi tercih edilir.

Gülümsediğiniz zaman sıkıntı mı yaşıyorsunuz? Dişlerinizin parlak görünmediğini mi düşünüyorsunuz? Sararmış dişlerinizin parlak ve beyaz görünmesini mi istiyorsunuz? Evde kolayca uygulayacağınız teknikleri ile, bu sıkıntılarınızdan kurtulmanız mümkün.

İşte çok kolay ve pratik yollarla, :

1) KARBONAT:

En popüler ve doğal diş beyazlatma malzemesi karbonattır. Dişleri beyazlatmakla kalmaz ve ağızda oluşan bakterileri öldürür. Bunun yanında dişlerde biriken diş taşlarını temizler.

2) SOFRA TUZU:

Sofra tuzunun dişleri beyazlatmak dışında, daha önemli bir özelliği vardır. Ağızda oluşacak bakteri ve enfeksiyonların iyileşmesine yardımcı olur. Ödem bulunan ağızda yoğun olarak kullanılırsa, ödemleri azaltır. Bu özellikleri ile birlikte, hatırı sayılır bir beyazlamaya da sebep olur.

3) GLİSERİN:

Gliserin insanlar tarafından fazla bilinmeyen bir malzemedir. Ancak diş temizliği ve bakteri oluşumunu engellemede, rolü oldukça büyüktür. Bunu gözlerinizle görmek isterseniz, bakterilerin bulunduğu bir çözeltinin içine, çok değil bir damla gliserin damlatın ve tüm mikroorganizma faaliyetlerinin bittiğini görün.

4) ÇİLEK VE KARBONAT:

Bu iki malzeme ile dişlerinizin temizliğini yapabilir, diş etlerinizdeki kanama sorunlarını giderebilir ve dişlerinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken olmuş bir çileği ezerek, bir fırça yardımı ile dişlere sürmek ve bir süre bekletmektir. Bu işlem sonrasında yine bir diş fırçası yardımı ile, dişlerinize süreceğiniz karbonat dişlerinizde oluşan çay ve kahve lekelerini yok edecektir.

5) TUZLU ZEYTİN SUYU:

Birçok kişinin evinde ve kahvaltısında bulunan zeytinin, diş etlerini güçlendirmede büyük etkisi vardır. Diş eti kanamalarının da önüne geçen zeytin, dişlerinizi beyazlatmanıza da katkı sağlar. Bunun için tuzlu su dolu bir kaba, bir miktar zeytin ekleyerek bekletin. Daha sonra zeytinlerin bulunduğu tuzlu su ile gargara yapın.

6) PORTAKAL:

Evde Diş Beyazlatma Teknikleri

Bu meyvenin kabuğu ile doğal diş macununuzu elde edebilirsiniz. Haftada birkaç kez dişlerinize, portakal kabuğu ile diş fırçalar gibi dokunuşlar yapın. Kısa sürede faydasını göreceksiniz.

7) ELMA SİRKESİ VE LİMON SUYU:

Bu iki malzeme sık kullanılırsa diş minelerine zarar vermektedir. Bu da çürük oluşma hızını arttırmaktadır. Bu nedenle ayda bir kullanmak yeterlidir. İki malzemeyi birleştirdikten sonra, bir diş fırçası kullanarak, bandırmak suretiyle karışımı dişlerinize yedirin. İşlem bittikten sonra, ağzınızı bol su ile çalkalayın.

SON GÜNCELLEME: 01.1.2018

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.