Erkek Saç Uzatma Yöntemleri

Erkek Saç Uzatma Yöntemleri

Günümüzde bayanlar kadar erkeklerde saçlarına özen göstermektedir. Yakın dönemde popüler bir hal alan saç uzatmak, erkekler içinde zor bir işlem olabiliyor. Bu sorunun önüne geçmek için, doğal birkaç yöntem uygulanabilir. Erkek saç uzatma yöntemlerini deneyerek, saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.
Aşağıda verilen yöntemler, sadece erkeklerin saç uzatmak için kullanması gereken yöntemlerdir.

 

Sarımsak İle Saç Uzatma Yöntemi

Bu yöntemi uygularken dikkat etmeniz gereken ilk kural, ne kadar süre sarımsağı saçınıza uygulayacağınızdır. Uzmanların tavsiyesine göre, sarımsağın iki saatten fazla saçta durması, uzatmak yerine dökülmelere sebep olmaktadır. Bu nedenle yapacağınız uygulamada sarımsak, iki saatten fazla saçınızda durmamalıdır.
Bu yöntemi yapabilmek için gereken 4-5 diş sarımsak. Sarımsakları ezerek, saç diplerinize sürmek suretiyle, diplerde sıcaklık hissedene kadar masaj yapın. Sarımsağı saça uyguladıktan sonra, yarım saat bekleterek saçlarınızı doğal bir şampuan ile iyice yıkayın. Bu yöntemi 2 günde 1 uygulayabilirsiniz. Gün içinde koku ile uğraşmak istemiyorsanız, sarımsağı saçlarınıza gece uygulayabilirsiniz.

 

Badem Yağı İle Saç Uzatma Yöntemi

Bu yöntemi uygulamanız için gereken malzemeler, badem yağı ve zeytinyağı. Bu iki malzemeyi eşit miktarlarda bir kaba koyun. İkisini karıştırarak ocakta ılınana dek ısıtın. Parmak uçlarınızı kullanarak, bu karışımdan alın ve yine parmak uçlarınız ile saç diğlerinize masaj yapın. Yarım saat beklettikten sonra, saçlarınızı iyice durulayın.

 

Lavanta Kürü İle Saç Uzatma Yöntemi

Bu yöntemi uygulamak için, 3 bardak su ve 1 tutam lavantaya ihtiyacınız olacak. Suyu bir kabın içerisine koyun ve kaynatın. Kayanayan suyun içine lavantayı ilave edip 20 dakika demlenmeye bırakın. Demlenen karışımı bir süzgeç yardımı ile süzdükten sonra, karışım ile saç diplerinize masaj yapın. Bu karışımıda saçlarınızda yarım saat bekletip, doğal bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın. Bu yöntemin faydasını görmek istiyorsanız, karışımı haftada 2 kez saçlarınıza uygulamanız gerekmektedir.

 

Erkeklerin Saç Uzatmak İçin Deneyebileceği Diğer İpuçları:

Erkek Saç Uzatma Yöntemleri
– Saçlarınızı bol bol yıkamanız, saçlarınızın daha çabuk uzamasına sebep olacaktır.
– Uzamaya başlayan saçlarınızın, daha da hızlı uzamasını sağlamak istiyorsanız, belli dönemlerde mutlaka saç kırıklarınızı aldırın.
– Saçlarınızda kırık oluşması, saçınızın uzamasına engel olacaktır. Bu nedenle tahta bir tarak kullanarak, kırılmaların önüne geçebilirsiniz.
– Saçınıza jöle sürmekten kaçının. Eğer saçınıza jöle sürdüyseniz, aynı günün sonunda mutlaka saçlarınızı yıkayın ve jöleden arındırın.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Deniz dedi ki:

    Hiç keratinden bahsetmemişsiniz. Keratin saçta bulunan bir madde olduğu için saçın dökülmesi, çıkması ve ona bakım yapıyor. Ben saç uzatmak için patentli doğal keratin kulanmaya başladım. Etkisini de gördüm. Sizlere de öneririm.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.