En İyi Diyet Programı Nasıl Olmalı

En İyi Diyet Programı Nasıl Olmalı

Tüm bayanların ortak sorunu olan kilo problemeri hem saglık açısından hemde görsellik açısından oldukça olumsuz sonuçlar ortaya çıkarabilmekte. Bir çok bayan kilo vermek için farklı diyet listeleri uygulasada, çogu zaman diyet listesine baglı kalınmadıgı için kilo vermek güç oluyor. Özellikle kalorisi düşük ve karbonhıdrat degeri az olan besinlere agırlık verilerek beslenilmesi hem saglık açısından, hemde kilo verme yönünden son derece etkili. Son zamanlarda bayanların sıklık ile tercih ederek tükettigi yag yakan çorba diyeti kısa süre içerisinde vücutta bulunan fazla yagları yakarak ideal kilo ya ulaşılmasını saglamakta. Yag yakan çorba, besin degerleri açısından incelendiginde kalori degeri son derece düşük oldugu gibi, son derece saglıklı vitaminler içermekte. Yag yakan çorba kullanımı sırasında düzenli spor yada sık ve tempolu yürüyüşlerin yapılması zayıflamayı kolaylaştıracaktır. Evinizde kolalıkla hazırlayacagınız çorba için gerekli malzemeler ise, kabak, domates, maydonoz, nane, dereotu ve kişisel zevkinize göre çeşitli baharat türleridir. Yag yakan çorbanın hazırlanışı son derece pratik olup kısa süre içerisinde ideal kilo ya kavuşmanızı saglayacaktır.

Diyet Programı

Yağ yakan çorbalar gibi zayıflamaya yardımcı dogal kür tarifleride bulunmakta. Özellikle ibrahim saraçoglu tarafından hazırlanan ve bayanlar arasında tilya kürü ibrahim saraçoğlu diyeti diye geçen kür tarifi ile vücudun hızlı yag yakma süreci en üst seviyeye çıkmaktadır. Piyasa,da satışı yapılan ve bilimsel açıdan bir etki göstermeyen çeşitli kür tariflerinin yanında, ibrahim saraçoglunun geliştirdği bu özel kür tarifi, başta hızlı yag yakılmasının önünü açıyor. İştah sorununu ortadan kaldırarak yeme hissini tamamen kaldırdıgı gibi günlük tüketilen ögünler minumun seviye ye inmekte. Kilo vermek isteyen bayanların evlerinde kolaylıkla hazırlayacakları tilya kürü için gerekli malzemeler ise, ıhlamur , kuşburnu, ve altın otu gibi piyasadan kolaylıkla bulunabilicek malzemelerdir.Tilya kürünün düzenli kullanılması durumunda ayda 3-4 kilo kadar verilebilmektedir. Emziren anneler başta olmak üzere her yaştan bireyin rahatlıkla kullanabilicegi tilya kürünün saglık açısından kanıtlanmış hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Uzman bir çok diyetisyenler tarafından önerilen ve uygulandıgı süre boyunca düzenli ve saglıklı kilo verilmesinin önünü açan diyet programlarına kontrollü bir şekilde hazırlanarak rutin olarak devam edilmelidir. Bayanların sıklık ile tercih ettikleri ve başta, hızlı zayıflayan diyetler, şok diyetler, günlük ve haftalık diyetler olmak üzere bir çok diyet programı bulunmaktatır. Peki saglıklı bir diyet programı nasıl olmalıdır ? Diyete başlamadan önce uzman bir diyetisyen ile görüşülüp vücut için degerleriniz test edilmelidir. başta kan testi yapılarak, kilo sorununuzun çeşitli hastalıklara baglı olup olmadıgı anlaşılmalıdır. Kilonuzun genetik mi yoksa günlük tüketilen besin degerleri ile mi ilgili oldugu saptanmalıdır. Eger kilo sorununuz aşırı tüketilen ve besin degerleri yüksek besinler sonucu ortaya çıkıyor ise, diyetisyenin önerecegi bir diyet programı ile kilo verilmesi mümkün olacaktır. Her birey için uygulanacak diyet programı, vücudun fizyolojik çeşitliligi göz önünde bulunduruldugu için farklılık gösterebilmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.