Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

Dolgun dudakları olmasını bir çok kadın arzular. Hem canlı görünen hem de dolgun dudaklara sahip olmak için, tonlarca para vererek bıçak altına yatanlar olmaktadır. Ancak bunun yerine doğal dudak dolgunlaştırma yöntemleri denenebilir. Dudak dolgunlaştırma yöntemleri arasında, cerrahi operasyon geçirmeden, daha sağlıklı bir şekilde dolgun dudaklara sahip olmanızı sağlayacak birçok yöntem vardır.

Doğal yollarla, ameliyatsız dudak dolgunlaştırma yöntemleri

– 1 tatlı kaşığı badem yağı, 1 tatlı kaşığı ceviz yağı ve abartmamak kaydıyla birkaç damla biber yağını iyice karıştırın. İçine 20 damla hindistan cevizi yağı ekleyerek, karıştırmaya devam edin. Hazırladığınız bu karışımı, dudaklarınıza ovalar gibi hareketler ile sürün. Dudaklarınızda oluşan farkı gördüğünüzde şaşıracaksınız.

– Doğal dudak dolgunlaştırıcı malzemelerden biride tarçındır. Dudaklarda bulunan kılcal damarları uyarma özelliği olan tarçın, böylece dudaklarınızın dolgunlaşmasını sağlayacaktır. Bir miktar vazelinin içine, birkaç damla tarçın yağı ekleyip iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı dudaklarınıza sürebilir ve bu karışımı istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

– Yumuşak uçlu bir çocuk diş fırçası ile, dudaklarını fırçalayarak ölü hücreleri temizleyebilirsiniz. Ölü hücrelerden kurtulan dudaklarda kan dolaşımı hızlanır ve dudaklarınız doğal bir şekilde dolgunlaşır. Fırçalama işlemini yaparken 1 kaşık bal ve 1 kaşık esmer şekerli karışım kullanırsanız, hem dudaklarınız dolgun görünür, hem de canlı ve bakımlı dudaklara sahip olursunuz.

– Birkaç damla nane yağı kullandığınızda, oluşacak sonuç sizi çok şaşırtacak. Birkaç damla nane yağı ve vazelini karıştırarak, dudaklarınıza sürün. Nane yağı dudaklarda şok etkisi yapacağı için, kan akışı hızlanacak ve dudaklarınız daha dolgun görünecektir.

DUDAK KALINLAŞTIRMA YÖNTEMLERİ

 
Dolgun görünen dudaklar için, doğal yollarla dudaklarınızı kalınlaştırabilirsiniz. Bunun için size iki kolay tarif vereceğiz. Deneyin ve yaratacağı etkiyi gözlerinizle görün.

Dudak Dolgunlaştırma Yöntemleri

– 1 tatlı kaşığı bal ile 2 damla zeytinyağını iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı bir diş fırçası yardımıyla, dudaklarınızın üzerine sürün ve en az 5 dakika, hafif hareketlerle dudaklarınızı fırçalayın.

– 1 adet yumurta sarısı ve 5 gram yulafı iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı dudaklarınıza sürdükten sonra, en az 10 dakika bekletin ve sonrasında dudaklarınızı temizleyin. Bu karışım hem kalın ve dolgun dudaklarınız olmasını sağlar hem de dudaklarınızda oluşan çatlakları giderir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.