Doğal Kirpik Uzatma Yöntemleri

Doğal Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpikler görsellik anlamında öne çıkan ve yüzde dikkati çeken noktalar arasında yer almaktadır. Bayanlarda kirpik konusu daha önemlidir. Özellikle kirpiklerin kısalığından yakınan kişiler evde yapacakları doğal yöntemlerle kirpiklerinin uzamasını ve daha güzel görünmesini sağlayabilirler. Bu konu için piyasada birçok ürün bulunsa da bu ürünlerin genelinin kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Göz Makyajıyla Uyumayın

Kirpiklere zarar veren noktalardan birisi, göz makyajıyla uyunmasıdır. Rimel ve eyeliner gözlerin güzel görünmesini sağlasa da kirpiklere zarar vermektedir. Kirpiklerin diplerden hava almasını engelleyen ve birbirine yapışmasına neden olan makyajınızla uyumanız kirpiklerin dökülmesine neden olmaktadır.

Göz makyajınızı tamamen temizleyerek uyumanız kirpiklerinizin diplerden hava almasını sağlayacak ve sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayacaktır.

Besleyici Yağları Deneyin

Kirpikleri beslemek son derece önemlidir. Bu noktada besleyici yağların önemli artıları vardır. Başta zeytin yağı olmak üzere hint yağını pamuklu çubuk kullanarak, yatmadan önce kirpiklerinize uygulamanız kısa sürede uzamasına yardımcı olacaktır. Doğal arasında yer alan bu maddeyi mutlaka denemeniz gerekmektedir.

E Vitaminine Dikkat Edin ve Dengeli Beslenin

Beslenme alışkanlıklarınız kirpikleriniz üzerinde doğrudan etkilidir. Beslenmenize dikkat ederek ve E Vitamini kullanımına özen göstererek kirpiklerinizin kısa sürede uzamasını sağlayabilirsiniz. E vitamini yağını temin ederek, günde 1 kez, yatmadan önce kirpiklerinize uygulayarak olumlu sonuç elde edebilirsiniz.

Vazelin Kullanın

Vazelin, nemlendirme konusunda son derece etkilidir. Dilerseniz gece yatmadan önce pamuklu çubuk yardımıyla vazelini kirpiklerinize uygulayabilir ve olumlu sonuç elde edebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde kirpiklerinizin diplerden beslenmesini sağlayabilir ve nem oranını dengeleyebilirsiniz. Böylece kirpikleriniz gece boyu beslenecektir.

Kirpik Kıvırıcı Uygulamalardan Uzak Durun

Kirpiklere dışarıdan müdahale edilmesi olumsuz sonuçlara neden olmaktadır. Kirpik kıvırıcı gibi aksesuarların kullanımı, sürekli mascara uygulanması kirpiklerin güçsüzleşerek sağlıklı uzamasına engel olmaktadır. İpek kirpik, kirpik perması gibi uygulamalarda kirpiklere zarar vermektedir. Bu tip uygulamalardan mümkün olduğunca kaçınmanızda fayda vardır.

Tüm bu etkenlere dikkat ederek kirpiklerinizin sağlıklı bir şekilde korunmasını ve uzamasını sağlayabilirsiniz. Böylece hem görsel hem de psikolojik açıdan rahatlayabilirsiniz. Bu konuda nem dengesinin korunması, bakım yapılması gibi etkenlerin önemli olduğu unutulmamalı ve doğal olmayan yöntemlerden mümkün olduğunca uzak durulmalıdır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.