Dişleri Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler

Dişleri Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler

Dişleri Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler

Rahatça gülümseyebilmeyi bütün insanlar temenni eder. Sararan dişler ise gülümsememize en büyük engellerden biridir. Çay, kahve, sigara vb. ürünleri tüketmekten kaynaklı oluşan sararmaları, insanlar büyük bir sorun olarak görüyor. Bazı yöntemlerle, dişleri ilk beyazlığına kavuşturmasanız bile, diş rengini birkaç ton açmak mümkün. için doğal yöntemler kullanarak, hem dişlerinize zarar vermezsiniz, hem de rengi açılan dişleriniz ile rahatça gülümseyebilirsiniz.

DİŞ BEYAZLATMAK İÇİN KULLANILAN DOĞAL YÖNTEMLER NELERDİR


1) ÇİLEK VE KARBONAT KÜRÜ

Çilek, kanamayı durdurucu etkisi olan bir meyvedir. Bununla kalmayan çilek, diş yüzeyindeki zorlanmaları ortadan kaldırır ve plak oluşumunu engelleyecek, katı organik asit içerir. Karbonatta bulunan sodyum bikarbonat ise, köpürmeye neden olarak, diş yüzeylerine yapışan lekeleri yerinden çıkarır.
Karbonat ve çilek kürünü aynı anda kullanmanız, diş beyazlamasında daha büyük etki gösterecektir. Ancak bu iki malzeme sık kullanıldığında, dişlere zarar verebilir. Bu nedenle bu kürü ayda bir ya da iki kez uygulamanız yeterlidir.

2) KARBONAT VE LİMON KÜRÜ

1 çay kaşığı karbonat ile 1 tatlı kaşığı zeytinyağını iyice karıştırın. Krem kıvamına gelen karışıma, yarım limon sıkarak karıştırmaya devam edin. Hazırladığınız karışıma, diş fırçanızı batırdıktan sonra dişlerinizi fırçalayın. Bu kürü hergün kullanmak dişlerinizin yapısına zarar verebilir. Haftada bir uygulama yaptığınızda, hem dişleriniz beyazlayacak, hem de ağızda oluşan bakterilerden kurtulacaksınız.

3) LİMONU SADE OLARAK KULLANMAKTAN KAÇININ

Evde diş temizleme yöntemlerini denerken, birçok karışımın içerisinde limonda kullanılır. Ancak limonu sade olarak dişlerinize uygulamanız dişlere büyük zarar vermektedir. İçerisinde bulunan asit, dişlere direk temas edeceği için, bu dişlerinizin yıpranmasına sebep olacaktır.

4) ZEYTİN

Dişleri Beyazlatmak İçin Doğal Yöntemler
Birçok derde deva olan ve özellikle mide sorunlarına iyi gelen zeytin, dişlerle ilgili sorunlarda da büyük deva kaynağıdır. Tuzlu suya zeytin koyarak bir süre beklettiğinizde, zeytinin üzerindeki maddeler su ile özdeşleşecektir. Bu su ile daha sonra gargara yaparsanız, diş etlerinizi güçlendirip, diş eti kanamalarınız varsa bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Çok büyük etkisi olmamakla birlikte, diş renginin açılmasına da fayda sağlamaktadır.

5) SEBZELER

yöntemleri arasında yer alan sebzeler, günlük hayatta yediğiniz zaman doğal olarak dişlerinizi beyazlatma özelliğine sahiptirler. Bunlar lifli sebzelerdir ve dişlerinizin daha beyaz görünmesini istiyorsanız, tek veya yemek yanında rahatlıkla tüketebilirsiniz. Özellikle salatalık, brokoli, havuç ve elmanın iyi bir diş temizleme etkisi olduğu bilinmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.