Detoks Diyeti İle Saglıklı Zayıflama

Detoks Diyeti İle Saglıklı Zayıflama

Yaşı ne olursa olsun hemen hemen herkesin fazla kilolarıyla veya vücuduyla çeşitli sorunları bulunmaktadır. Yaşadığımız zamanın rahatlığı, çok lezzetli ama bir o kadar kalorili besinlerin hemen her yerde kolayca ulaşılabilir olması ve tamamen hareketsiz geçirdiğimiz günler haftalar… Tüm bunlar bize kilo, toksin ve şekilsiz vücutlar olarak geri dönmektedir. Sorun ne olursa olsun; herkes için internet üzerinde ki sitelerden ulaşılabilecek kolay ve hızlı bir çözüm bulunmakta ve uygulanabilmektedir. Önemli olan; kişinin ne yapmak istediğine karar vermesi ve bu konuda irade ve sabır göstermesidir.

Vücudunuzun İhtiyacını Bilin ve Harekete Geçin

Yukarıda belirttiğimiz gibi; öncelikle kişi ihtiyacı olan şeyi belirlemeli ve ona göre sağlık ve diyet önerileri araştırmalıdır. Eğer kişi uzun süredir vücudunda biriken toksinlerden kurtulmak istiyorsa yapması gereken şey detoks diyetidir. Detok diyeti genel kuralları; bol su içmek, hazır gıda ve karbonhidrat tüketmemek, vücuda kesinlikle şeker ve yağ almamak ve tabii ki bol miktarda vücudu arındırıcı ve temizleyici bitki çaylarında içmektir. İsteğe bağlı olarak; az miktarda meyve-sebze tüketilebilir ama öğünde asla bir taneyi geçmemelidir. Kişi yapacağı bu detoks diyetiyle; toksinlerinden arınacak, kendini daha enerjik ve zinde hissedecek ve tabii ki ağrılarından ve halsizliklerinden kurtulacaktır.

Kişinin ihtiyacı eğer bölgesel fazlalıklarsa; yapması gerekenler daha farklıdır. Tüm dünya da ve ülkemizde birçok kadının en şikâyetçi olduğu yer göbeğidir. Çünkü nettir; alınan her gram öncelikle göbeğe gider ve giyilen güzel kıyafetlere, dar pantolonlara elveda denmek zorunda kalınır. Göbek eritme yöntemleri için şunlar söylenebilir; öncelikle bölgesel diyetlerde egzersiz olmazsa olmazlardandır; göbeği eritmek için hareketler öğrenilmeli ve düzenli yapılmalıdır. Sabahları aç karnına limonla tatlandırılmış ılık su içmek, şeker tüketmemek, bol yoğurt yemek, karbonhidrat tüketimini minimuma indirmek ve tabii ki daha hareketli bir hayata geçmek; tüm bunlar kişiyi biraz zorlasa da eriyen göbeğini hissetmek kişiye kendini daha iyi hissettirecek ve hedefe ulaşmasında ona yardımcı olacaktır.

Ama kişi “ben kısa sürede hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorum” diyorsa; o zaman tavsiyemiz 1200 kalori diyeti olacaktır. Öncelikle bu gibi hızlı diyetlerde; diyete başlayınca bir anda bırakmak metabolizmayı alt üst edebilir o yüzden kişi; böyle bir diyete başlamadan çok iyi motive olmalıdır. Ayrıca diyet yavaş yavaş bırakılmalıdır ve en az 6 aydan önce tekrarlanmamalıdır. Bu diyette; her öğün iki adet haşlanmış patates yenmeli, öğle veya akşam menüsüne 150 gram ızgara et ve bol yeşillikli salata eklenmeli, asla karbonhidrat alınmamalı, bol su tüketilmeli ve günde en az bir saat egzersiz yapılmalıdır. Ara öğünlerde; incir, üzüm, muz dışında istenilen bir meyve tüketilebilir ama bizim tavsiyemiz aynı zaman da tok tutma özeliği bulunan yeşil elmadır. Bu diyetle 1 hafta da 5 kiloya kadar verebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.