Çakra Açma Yöntemleri

Çakra Açma Yöntemleri

Çakra Açma Yöntemleri

Çakra, vücutta sürekli olarak hareket eden enerji merkezleri olarak kabul edilmektedir. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu fiziksel, ruhsal ve duygusal fonksiyonlarını yerine getirmesi için enerji dağılımı çakralar tarafından gerçekleştirilmektedir. Çakraların başın hemen üst kısmında bulunan komuta merkezi, boğaz çakrası, alın çakrası, kalp çakrası, sakral çakra, temel kök çakra ve güneş sinirağı çakrası olarak bulunduğu bilinmektedir. Çakraların kısmen ya da tamamen tıkanması önemli sorunlara neden olmaktadır. Bunun önüne geçilmesi için bazı önlemler almak mümkündür.

Çakralar Neden Tıkanır?

Yapılan araştırmalara göre stres, kötü düşünce, psikolojik baskılar, beyinsel çatışmalar gibi sebeplerle çakralar kapanmaktadır. Çakraların kapanmasında hava kirliliği, ses kirliliği, yoğun iş temposu gibi etkenlerde önemli bir yer edinmektedir.

Çakraların tıkanmasıyla birlikte vücudun direnci azalmaktadır. Hastalıklara ve önemli sorunlara adeta davetiye çıkaran bu durumdan kurtulmak son derece önemlidir. Çakraların tekrar açılması demek, yaşam standartlarının yükselmesi anlamına gelmektedir.

Çakralar Nasıl Açılır?

Çakralarının kapalı olduğunu öğrenen kişiler öncelikle bu sorunu aşmaya karar vermelidir. Sonrasında bu çakraların açılması için profesyonel destek alabilirsiniz. Bunun yanı sıra hayatınızda bazı değişiklikler yaparak da tedavinize kendi imkanlarınızla başlayabilirsiniz.

Çakra açma konusunda günlük streslerden mümkün olduğunca uzaklaşmanın büyük bir önemi vardır. Beslenmeye mümkün olduğunca dikkat ederek kırmızı etten uzaklaşmanın da faydası vardır. Sebzeli yemeklere yönelerek bol bol su içmenin de önemli artısı vardır. Denize girmek de olumlu etki yapmaktadır. Denize giremeyenler ise büyük bir kaba ılık su koyarak, içerisine tuz ve sirke ekleyip ayaklarını 10 dakika kadar bu suyun içinde tutmalıdır. Doğada olmak da oldukça önemlidir. Çimlerde yürüyüş yapmak büyük bir etki yapmaktadır.

Vücutta bulunan ve oldukça önemli bir yer edinen çakraların açılması için alınan bu önlemlerin ardından alfa aşamasına geçmek gereklidir. Bunun için de çeşitli beyin jimnastiklerini öğrenmek son derece önemlidir. Bu aşamaya geçmek için minimum 40 gün boyunca sabah ve akşam beyin jimnastiği yapılması gerekmektedir. Bunun için yataktan kalkıp elinizi yüzünüzü yıkayıp tekrar yatağa yatmanız, uyku halindeymiş gibi ellerinizi ve kollarınızı yana açarak uzanmanız gerekmektedir. Sonrasında ilk 10 gün 100’den geriye doğru nefes alıp vererek saymak, ikinci gün 50’den geriye doğru saymak, üçüncü gün 25’den geriye doğru saymak ve son 10 gün ise 10’dan geriye doğru saymak gereklidir.

Alfa aşamasına geçiş için yapılan beyin jimnastikleri başarılı olursa çakralarınızı açmanız çok daha kolay olacaktır. Hangi çakranın açık hangisinin kapalı olduğunu da çeşitli yöntemler uygulayarak belirleyebilirsiniz. Yine de alfa aşamasına geçişle birlikte günlük alışkanlıklarınızı değiştirmeniz oldukça önemlidir. Yoga’ya yönelmek, günlük meditasyon tekniklerini hayatımıza uygulamak çakraların kapanmasını tamamen önlemektedir.

Fiziksel dünyaya bağlılığın artmaması, ruhsal ve duygusal zenginliğin artması, yeteneklerin gelişmesi, sağlığın yerine gelmesi için çakraların açık olması oldukça önemlidir. Bu konuya dikkat etmeniz ve kapalı çakraları belirleyerek açılmasını sağlamanız günlük hayatınızı pozitif etkileyecektir. Daha sağlıklı bir yaşam için çakra konusuna azami özen göstermenizde fayda vardır.

Profesyonel Destek Önemli

Çakraların açılması konusunda kendi imkanlarınızla, bazı alışkanlıklarınızı değiştirerek hayatınızda olumlu değişiklikler yapabilirsiniz ancak bu konuda profesyonel destek almak oldukça önemlidir. Yoga tarzında meditasyon yöntemleriyle ilgili bilgi sahibi olmanız çakralarınızın kısa sürede açılmasına yardımcı olacaktır.

Vücutta baş üstünden başlayarak dizlere kadar devam eden çakralara çeşitli renkler verilmektedir. Profesyonel destek almanız durumunda bu renklendirmeye özel olarak yöntemler belirlenmektedir. Çakraların açılması hayat standardınızı yükselteceği gibi sağlığınıza da doğrudan etki edecektir. Siz de hayata daha pozitif bakmak, gün içerisinde daha enerjik olmak ve duygusal anlamda daha güçlü olmak için çakralarınızın açılmasına özen göstermelisiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.