Bitkisel Tırnak Uzatma Yöntemleri

Bitkisel Tırnak Uzatma Yöntemleri

Bitkisel

İnsanın dış görünüşü her zaman önem taşımaktadır. İlk etapta insanların dişleri ve elleri kontrol edilmektedir. Bu kişinin hijyenini ortaya koymak için gerekli olan gözlemlerin en başında gelmektedir. Ellerin güzel görünmesine katkı sağlayan şeylerden biri de tırnaklardır. Bakımlı elleri, bakımlı tırnaklar tamamlar ve tırnak bakımında kadın, erkek ayrımı asla yapılmamaktadır.

Tırnakların sağlıklı kalabilmesi için, özellikle kış aylarında soğuklardan, ev işleri yaparken sıcak ve soğuk suya maruz kalmasından vb. durumlardan eller korunmalıdır. Bu şartlardan ellerinizi ve tırnaklarınızı koruduktan sonra, gönül rahatlığı ile el ve tırnak bakımı yapabilirsiniz. Bakım yapmak hem ellerinizi genç tutacak, hemde tırnaklarınızın sağlıklı şekilde uzamasını sağlayacaktır.

Peki hangi yöntemler ile tırnaklarımızı uzatabiliriz?

Bitkisel Tırnak Uzatma Yöntemleri
Bitkisel yöntemlerine geçmeden önce, kişilerin tırnak yeme, koparma ve kemirme alışkanlıkları varsa uzak durmaları gerekmektedir. Bu hem vücut sağlığı için, hemde tırnak görünümü için önemli bir durumdur. Yöntemleri uyguladıkça, tırnaklara düzgün bir şekilde, ihtiyaç duyulan aralıklarla törpü işlemi yapılmalıdır.
Tırnak uzatmak için uygulanabilecek birçok yöntem olmakla birlikte, en sağlıklı ve güvenilir olanı bitkisel tırnak uzatma yöntemlerini denemektir.

1) Zeytinyağı İle Tırnak Uzatma:

Evinizde kolaylıkla bulabileceğiniz, bu bitkisel malzemeyi yatmadan önce 3-4 dakika hem ellerinize, hemde tırnaklarınıza dipten uca uygulayabilirsiniz. Eğer pamuk eldivenleriniz varsa, masaj sonrası giyerek uyuyabilirsiniz. Bu işlemi istediğiniz sonuca ulaşana kadar hergün uygulayabilirsiniz.

 

2) Sirke İle Tırnak Uzatma:

Birçok sorunun doğal ve mucizevi çözümü olan sirke, el bakımı ve doğal yollardan tırnak uzatmak için etkili bir yöntemdir. Sirkeyi belli aralıklarla, tırnaklarınıza sürerek hem bakım yapmış olursunuz, hemde uzamasına katkı sağlarsınız.

3) Hindistan Cevizi Yağı İle Tırnak Uzatma:

Tırnaklarınıza güç ve nem kazandıracak bir malzemedir. Ellerinize yatmadan önce hindistan cevizi yağı ile narin masajlar yaparsanız, istediğiniz sonuca vardığınızı göreceksiniz. Bu uygulamayı haftada bir yada iki kez yapabilirsiniz.

 

4) Portakal Suyu İle Tırnak Uzatma:

Taze sıkılmış portakal suyunu bir kaba koyun ve tırnaklarınızı içine sokarak 10 dakika kadar bekletin. İşlemden sonra ellerini ılık su ile durulayıp, narin hareketler ile kurulayın. Bu işlemide istediğiniz uzunluğu elde edene dek, hergün uygulayabilirsiniz.

Bu ve bunun gibi birçok bitkisel yöntem ile tırnak uzatmak mümkündür. Doğal malzemeler kullanıldığı için, bu yöntemleri gönül rahatlığı ile uygulayabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.