Acil (Hızlı) Zayıflama Yöntemleri

Acil (Hızlı) Zayıflama Yöntemleri

HIZLI (ACİL) ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

Hızlı yöntemleri denildiğinde, internet ortamında saymakla bitmeyecek kadar yöntem bulunmaktadır. Bunların içerisinde sağlık açısından tehlike içeren diyet listeleri bulunmaktadır. Hızlı diye aldanan insanlar, bu diyetleri uygulayarak büyük hatalar etmektedir. Çünkü her insanın metabolizmasına göre, ayrı diyetler hazırlanıp uygulanmaktadır. Sağlığınızı etkilemeden, uygulamak mümkündür. Bu yöntemlere birlikte göz atalım.

SAĞLIKLI VE HIZLI ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?


1) YEMEKLERDE DOĞRU ZAMANLAMA:

Özellikle uykuya en yakın olan, akşam yemeklerinizi yerken erken saatleri seçmelisiniz. Normalden daha erken bir saatte yenilen akşam yemeği, siz uyuyana kadar vücudunuz tarafından yakılacaktır. Ayrıca akşam yemeklerinde hafif besinler tercih etmelisiniz. Karnınız doyduktan sonra bir süre dinlenip, imkanınız varsa yürüyüşe çıkabilirsiniz.

2) ŞEKERLİ GIDALARDAN UZAK DURMA:

Gün içerisinde mümkün oldukça, şekerli gıdalardan uzak durmak, zayıflamanızda büyük etki edecektir. Özellikle yemek sonrası tatlı yemek, büyük bir hatadır. Tatlı yiyeceksiniz eğer, dozunda olmak kaydıyla aç karınla tüketmelisiniz. Bunun dışında şeker içeren meyvelerden ve tatlıdan mümkün oldukça uzak durmalısınız.

3) ALKOL VE GAZLI İÇECEKLERDEN UZAK DURMA:

Acil (Hızlı) Zayıflama Yöntemleri
Zayıflamak istiyorsanız ve bunun hızlı olmasını bekliyorsanız, alkol ve gazlı içeceklerden uzak durmalısınız. Çünkü alkol ve gazlı içecekler, vücudunuzun yağ emme potansiyelini arttıracaktır. Bu nedenle tükettiğiniz besinlerde bulunan yağları yakmak yerine, vücudunuzda depolamaya başlarsınız. Bu da özellikle karın bölgesi olmak üzere, bölgesel kilo almanıza neden olur.

4) HANGİ İÇECEKLERİ TERCİH ETMELİSİNİZ?

Akşam yemekleri dışında, bütün öğün aralarında su içebilir, yeşil çayı tercih edebilirsiniz. Bu sıvılar midenizi rahatlatacak ve toksinleri dışarı atmanızı sağlayacaktır.

5) HANGİ EGZERSİZLERİ YAPABİLİRSİNİZ?

Özellikle sabah erken saatlerde, vücudunuz en dinç ve enerjik zamanındadır. Bu saatlerde yapacağınız en az 30 dakikalık yürüyüş veya egzersiz, sizi güne zinde başlatacaktır. Zinde başladığınız gün içinde, oldukça hareketli olursunuz.
Yürüyüş yerine egzersiz tercih ederseniz, internet ortamında bulunan spor sitelerinde günlük ve sağlıklı egzersiz hareketlerini bulabilirsiniz. Egzersiz veya yürüyüş yaparken yanınızda mutlaka su bulundurmalısınız. Böylece hem spor yapmış olacak, hem de zayıflamaya yardımı olan suyu bolca içmiş olacaksınız. Egzersiz bitiminde, güne başladığınızda mümkün oldukça kalorisi düşük besinler tüketin. Şekerli ve kremalı bisküviler yerine, kepekli bisküvi tercih edin. Bu şekilde hareket ederseniz ve bu yöntemleri doğru şekilde uygularsanız, hızla kilo vermeye başladığınızı göreceksiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.