Snap Chat Nedir? Neden Bu Kadar Tutuldu?

Snap Chat Nedir? Neden Bu Kadar Tutuldu?

? Neden Bu Kadar Tutuldu?

Son zamanlarda android mesajlaşma uygulamaları arasına bir yenisi daha eklendi ve hiç beklenmeyen bir şekilde çok yüksek bir popülerliğe erişti. Stanford üniversitesinin öğrencileri tarafından geliştirilen bu uygulamayı Facebook satın almak için 3 milyar dolar ödemeyi kabul ediyor. Daha önce Instagram’a bile sadece 1 milyon dolar ödeyen Facebook’un satın almak istediği bu uygulamanın ismi . Bu mesajlaşma uygulamasında diğerlerinden farklı olarak sadece bir fotoğraf veya video ya belirli çizimler ekleyerek en fazla 10 saniye görüntelenmesini isteyerek karşınızdaki kişiye gönderiyorsunuz. Gönderdiğiniz bu fotoğrafı karşınızdaki kişi veya kişiler sadece birkaç saniye görüntüleyebiliyor ve anında siliniyor. Bu sayede Snap Chat anlık ve kaydedilemez bir iletişim ortamı oluşturuyor.

Snap Chat’in çok hızlı bir şekilde tutulup insanlar arasında yayılmaya başlamasının sebebi yazıdan daha çok ifadeyi anlık olarak görüntülerle aktarma imkanı sağlamasından kaynaklanıyor. Facebook’dan sonra Twitter sadece 140 karakter mesajlar ile insanları kendine bağlamayı başardı. Snap Chat ise daha da ötesini duyguları fotoğraflar ile anlık paylaşma imkanı sunuyor. Bu sebeple çok basit şekilde tasarlanan yaratıcı bir proje daha insanların arasında yayılmaya başladı. Ayrıca Snapchat’in tutulmasının bir diğer sebebi de tüm gönderilen mesajlar anında silindiği için insanlar arasında eğlenceli bir ilgi odağı haline dönüşüyor.

Bu konu aslında uygulamanın kullanım amacına ters olsa da uygulamayı kullanan kişiler snapchat ekran görüntü alma olayını çok merak ettikleri için değinme gereği duyuyoruz. Bildiğiniz gibi yeni çıkan neredeyse bütün akıllı telefonlarda belirli tuşlarla ekran görüntüsü kaydedilebiliyor. Bu sebeple uygulamada böyle bir özellik bulunmasa da akıllı telefonunuzda ekran görüntüsü alma fonksiyonu bulunuyorsa rahatlıkla gönderilen görüntülü anlık mesajı kaydedebilirsiniz fakat bunu tavsiye etmiyoruz. Bu arada uygulamanın şuan için sadece android sürümü bulunup yakın zamanda diğer işletim sistemleri için de uygun versiyonlarının üretileceği belirtiliyor.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.