Kombi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kombi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Seçiminde

Son yıllarda kömürün havaya ve insan sağlığına vermiş olduğu zararlar ve ısınmada daha kolay bir yöntem olması sebebiyle doğalgaz kullanımına, dolayısıyla da kombi satın almaya karar veren insan sayısı oldukça yüksek bir biçimde artış göstermiş bulunmaktadır.

Kombi satın almaya karar veren kullanıcıların, evlerine ve beklentilerine uygun olan kombiyi bulabilmeleri ise; birtakım konularda doğru bilgiye sahip olmalarını gerektiriyor. Kombi satın almadan önce kullanıcıların odaklanması gereken konular; kombinin satın alınacağı evin metrekaresi, hangi cephede konumlanmış olduğu ve binanın hangi katında bulunduğu gibi konular olmakla birlikte kullanıcılar, kombi seçimlerinin yanı sıra radyatör seçimlerinde de dikkatli davranmalılar ki doğru kombiyi seçmiş olsalar bile kış aylarında ısınma problemi yaşamasınlar.

Kombilerin, içerisinde bulunacağı ev ya da alanın metrekaresine göre kaç kilokalori olması gerektiği hesaplanmaktadır. Örneğin; 80-90 metrekarelik bir alan için 17.000 kilokalorilik bir kombi uygun bulunurken bu sayı 150 metrekare ve üzerine çıktığında kombinin kilokalorisi de 24.000 ile 36.000 arasında değişim gösterebilmektedir.

Sorunsuz ve uzun ömürlü bir kombi kullanımı gerçekleştirebilmek için kombi seçiminde göz önüne almanız gereken konuların bir diğeri ise; gerekli durumlarda teknik servis desteğinden faydalanabileceğiniz bir firma ile anlaşmış olmanız ve yine gerekli durumlarda kombiniz için ihtiyaç duyulabilecek yedek parçaların kolay bulunabilir olmasına dikkat etmenizdir.

Kombinizi satın almadan önce çevrenizde bulunan kombi kullanıcılarının hangi markaları kullandıklarını ve bu markalar ile ilgili düşüncelerini araştırmanız da seçim yaparken hangi markalara yönelebileceğiniz konusunda size yardımcı olacaktır.

İleride herhangi bir olumsuz durumla karşı karşıya kalmamanız adına; satın almaya karar vermiş olduğunuz kombinin; TSE, CE ve ISO 9002 sertifikalarının olmasına mutlaka dikkat etmeniz gerekmektedir.  Bununla birlikte unutmayın ki; yakıtta tasarruf sağlayan modellere yönelmeniz ileride ödeyeceğiniz doğalgaz faturaları adına sizin için oldukça faydalı olacaktır, bu modeller biraz daha pahalı olsa bile daha sonrası için sağlayacağınız tasarruf kesinlikle kâr etmenize yardımcı olacaktır.

Son olarak; kombinizi satın aldıktan sonra montaj ve kurulumunun satın almış olduğunuz firmanın yetkili servisi tarafından gerçekleştirilmesini sağlamanızın hayati önem taşıyan bir durum olduğunu unutmamanız gerekmektedir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.