iPhone’da Bu Hatayı Kesinlikle Yapmayın!

iPhone’da Bu Hatayı Kesinlikle Yapmayın!

Bilindiği üzere Apple’ın mobil sektörde inanılmaz bir etkisi ve macerası bulunuyor yani Apple’ın tüm çıkarttığı telefonlar yok satıyor. Yeni bir akıllı telefon çıkarmaya hazırlanan Apple’da durumlar kritik gidiyor! iOs 9 ile gelen yeni bir hata veya diğer adıyla bug kullanıcıların akıllı telefonlarını bozuyor! Gelin hep birlikte bu hatayı görelim…

iPhone telefonlarda bu hatayı sakın yapmayın!

Öncelikle bu hata Apple tarafından keşfedilmedi. iPhone bir telefona sahip olan Apple kullanıcısı bu hatayı farkederek direk App Store’a yani Genius Bar’lara danıştı. Apple Store görevlileride hatanın neden kaynaklanmadığını anlamayınca kullanıcı ne yaptığını bir bir açıkladı ve hatanın yanlış tarih ayarlanmasından dolayı ortaya çıktı.

iPhone telefonlarınızda sakın telefonunuzun tarihini 1 Ocak 1970 olarak ayarlamayın!

Evet, telefonunuzun tarihini bu şekilde ayarlarsanız büyük ihtimal telefonunuz bozulacaktır ve asla geriye dönüşü yoktur. Her hatada bizlere yardımcı olan iTunes maalesef bu hata için bizlere yardımcı olamıyor. Evet, iTunes’in bile düzeltemediği bu hata sadece yanlış tarihten kaynaklanıyor. Peki bu açığı yani bugu keşfeden kişiye ne verildi?

  • Bu açığı keşfeden kişiye telefonu bozulduğu için yeni bir iPhone verildi.

Apple Store görevlileri sorunun kendilerinden kaynaklandığı için telefonu bozulan Apple kullanıcısına bir üst model iPhone vererek bu şekilde kullanıcının gönlünü aldılar fakat bu hata her iOs 9 işletim sistemine sahip olan telefonlarda bulunuyor. Telefonunuzun sakın ola 1 Ocak 1970 tarihine ayarlanmaması gerekiyor.

Telefonun tarihini 1 Ocak 1970 tarihine ayarlayınca ne oluyor?

  • Bu tarihe getirirseniz ilk başta hiç bir sorun yok fakat telefonunuzu kapatıp tekrar açmaya çalıştığınızda herşey ters gidiyor. Tarih ayarı o şekilde yapıldığı zaman telefonunuzu kapatıp açtığınızda telefonunuzun Apple logosunda kalacağını görebilirsiniz. Sakın ola denemeyin!
  • Apple’ın bu hatayı gidereceği yani ne zaman gidereceği henüz belli değil fakat bir çok kullanıcı bu hatadan dolayı telefonlarını bozup Apple Store’a götürüyorlar. Böylelikle yeni bir iPhone sahibi oluyorlar. Türkiye’de yeni bir iPhone verirler mi bilmiyoruz ama diğer ülkelerde veriyorlarsa bizim ülkemizde de vermeleri zorunludur. Apple’ın Türkiye’de bulunan mağazalarına giderek bu sorun hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.