İnstagramda Gönderilen Eski Takip İsteklerini Nasıl Bulurum

İnstagramda Gönderilen Eski Takip İsteklerini Nasıl Bulurum

Günümüzde giderek artan internet kullanımı bizleri sosyal medya ile tanıştırmış ve çok kısa sürede kullanım alışkanlığımız büyük oranda artış göstermiştir. Günümüzde sosyal ağlar arasında en büyük kullanıcı potansiyeli ve erişime sahip olan İnstagram kullanımı ve sunduğu özellikler konusunda kullanıcıların kafasında büyük oranda “nasıl yapılır?” sorusu mevcut. İnstagram kullanıcıları tarafından kullanıma dayalı olarak merak edilen hususlardan biri olan “gönderilen eski takip isteklerine nasıl ulaşılır?” sorusuna ise gelin bir nokta koyalım ve nasıl yapılacağı konusundaki sorunuza açıklayıcı bir cevap vermiş olalım.

Bildiğiniz üzere İnstagram’ın sizlere sunduğu “gizli hesap” seçeneği hesabınız için aktif durumda ise hiçbir kullanıcı siz onaylamadan takipçiniz olamıyor ve bu sebepten dolayı da paylaştığınız hiçbir içeriğe sizin takip isteğini kabul etmemeniz durumda ulaşamıyor, bu durum hesap güvenliği ve özel hayatın gizliliği hususunda sizleri bir hayli koruma altına alabiliyor. Hal böyle iken sizi takip edip, içeriklerinizi görmesini istemediğiniz kişileri direkt olarak reddedebiliyorsunuz fakat kullanıcılar bazen öyle bir meraka kapılıyor ki, geçmişte kendisini takip etmek için istek gönderen profillerin tümünü görüp, belki de onları gizliden gizliye takibe alıyor. Kullanıcılar bu konu üzerine internet her ne kadar uzun araştırmalar yapsa da beklediği sonuca ulaşıp, geçmiş takipçilerini bir arada görebilmiş değil. Peki böyle bir şey aslında mümkün mü ? Ne yazık ki bu sorunun cevabı hayır.

İnstagram üzerinden gizli hesap konumundaki profillerinize gelmiş olan geçmiş takipçi isteklerini görebilmek mümkün değil. Bu hususta internet üzerinde ikinci part yardımcı bir uygulama veya araçmış gibi gösterilip açılmış olan siteler veya yapılan uygulamalar ise tamamen sahtedir. Daha önce bu tip bir uygulama kullanmışsanız sizlerin de bildiği üzere bu tip alanlara giriş yaptığınızda sizi tarayıcı ile normal bir instagram giriş sayfasına yönlendiriyor ve giriş yaptığınız taktirde sanki uygulama sorunsuz bir şekilde size geçmiş takipçi isteklerini sıralayacakmış gibi lanse ediliyor. Kesinlikle şu söyleyelim bu tip uygulamalar İnstagram hesabınızı ve beraberinde profilinizde yer alan özel bilgilerinizi kolayca ele geçirmek amacıyla oluşturulmuş kar amacı güden sahte site veya uygulamalardır.

Üstelik bu tip sahte uygulamalara giriş yaptığınızda hesap giriş bilgilerinizi kendi elinizle karşı tarafa teslim ettiğinizden dolayı şayet bir çalınma durumuyla karşı karşıya olduğunuzu anlayıp karşınızdakinden hızlı hareket ederek bilgileriniz değişmeden hesabınızı kurtarabilirseniz sorun yok demektir fakat eğer ki bilgileriniz çoktan değişmişse ve şifre yenileme yöntemleriniz değiştirilmişse İnstagram’dan talep edeceğiniz herhangi bir destek talebinde sonuca ulaşamayacağınız gibi, “hesabım benim için değerli”  diyerek, adli yollara bile başvursanız bir sonuca ulaşamazsınız. Bu yüzden güvenli bir şekilde İnstagram tarafından sunulan özellikler harici ikincil uygulamalardan hesap bilgileriniz ile faydalanmanız belki o an sizin ihtiyacınızı karşılıyormuş gibi görünebilir fakat sonrasında hesabınızı kaybedebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.