Facebook’da Reklam Nasıl Verilir?

Facebook’da Reklam Nasıl Verilir?

Son zamanların popüler aracı Facebook! Facebook içerisinde istediğiniz hedef kitleye istediğiniz kadar reklam verebilir ve istediğiniz kadar kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Televizyon içerisinde saniye başı reklamların değeri 1 bin ₺ veya 1000 $’dan başlıyor fakat Facebook’da 5 ₺’e istediğiniz kadar ziyaretçiye ulaşabilirsiniz veya istediğiniz bir ürünü binlerce kez Facebook sayesinde satabilirsiniz. İşte sizlere bu durumu daha iyi açıklamak adına bir yardımcı makale hazırladık ve Facebook’da nasıl reklam verebileceğinizi anlattık.

Facebook’da Nasıl Reklam Verilir?

Facebook günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi hatta sosyal medya uygulamalarının babası diyebiliriz. Veritabanının bu kadar geniş olmasıyla beraber Facebook birde reklamcılık hizmeti veriyor. Facebook’un verdiği bu reklamcılık hizmetiyle reklamlarınızı milyonlara ulaştırabilirsiniz ve bu işlem sadece 5 ₺ ile olabilir sadece hedef kitlenizi çok iyi ayarlamanız gerekiyor.

Facebook’da Reklam Verme Yöntemi

  • Facebook’da ilk önce bir hesap oluşturuyorsunuz fakat bu hesabın orjinal ve gerçek olduğuna mutlaka dikkat edin yani uydurmasyon bir hesap açmayın.
  • Facebook’da oluşturduğunuz hesap içerisinde bir sayfa oluşturuyorsunuz.
  • Oluşturduğunuz sayfanın içerisinde gönderinizi paylaşıyorsunuz.
  • Daha sonra paylaştığınız gönderinin altında ”Gönderiyi Öne Çıkar” butonunun olduğunu göreceksiniz. İşte bu butona tıklıyorsunuz.
  • Tıkladıktan sonra sizden hedef kitlenizi ayarlamanızı, bütçenizi ayarlamanızı ve reklamın ne kadar gösterileceğini ayarlamanız istiyor.
  • Tüm bu hepsini ayarladıktan sonra reklamınız 15 dakika boyunca incelemeye gidiyor ve bu incelemeden sonra reklamınız onaylanırsa en geç 15 dakika içerisinde reklamınız Facebook’da sponsorlu gönderi olarak çıkıyor.

Facebook’da Reklam Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Yukarıda da dediğimiz gibi asla orjinal olmayan hesaplardan reklam vermemelisiniz çünkü orjinal ve gerçek olmayan hesaplara Facebook hiç iyi gözle bakmıyor. Eğer orjinal bir hesaptan reklam verirseniz hesabınız kapatılacaktır.
  • Bütçenizi doğru bir şekilde ayarlamalısınız. Asla reklam bir an önce gösterilmeye başlansın diye bütçenizi 1 bin ₺ veya daha üst rakamlarda belirlemeyin bu reklamın TBM’sini yani tıklama başı kazancını arttıracaktır. 15 lira bütçeniz varsa 15 ₺ yazın.
  • Hedef kitlenizi mutlaka ayarlayın. Facebook’un size önereceği hedef kitle gözükecektir fakat bunu kullanmayın. Gönderiniz hangi kısmı ilgilendiriyorsanız o tür insanlara gönderinizi gösterin ve daha iyi, daha başarılı sonuçlar almaya başlayın.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.