En İyi Sıkıştırma Programları

En İyi Sıkıştırma Programları

En İyi

sıkıştırma programları isimli bugünkü makalemizde bizzat kendim deneyerek kontrol ettiğim programları sizlerin beğenisine sunmak istiyorum. Bu programlar arasında sıkıştırma boyutunda fazla farklar olmasa da kullanım rahatlığı açısından birbirinden farklıdır.

Birinci Sırada:

En İyi Sıkıştırma Programları

Bu program en iyi sıkıştırma özelliğine sahip güzel kullanışlı ve ücretsiz programlardan biridir. Bu sıkıştırma programı 1gb boyutunda bir oyunu neredeyse 400mb boyutuna kadar düşürebilmektedir. Ayrıca program bütün sıkıştırma formatlarını desteklemektedir.

İkinci Sırada:

En İyi Sıkıştırma Programları

Bu program açık kaynak kodlu programlar arasında olmasının yanında ücretsiz ve kullanışlı olması bu programı beğenilir bir hale getirmektedir. Bu program 7-zip formatını ilk çıkaran programdır. 7-zip formatı şuan için bilinen en iyi sıkıştırma formatıdır. En kullanışlı özelliği bozulmuş olan sıkıştırılmış dosyaları kurtarabilmesidir.

Üçüncü Sırada:

En İyi Sıkıştırma Programları

Benim en çok kullandığım ve dünyadaki hemen hemen herkesin kullandığı programdır. Bu programın genel formatı rar dosyasıdır. Rar dosyaları internetten indirilen bütün dosyalar için kullanılan şıkıştırma formatıdır. Ayrıca Winrar’da rar dosyalarına şifre bırakarak dosya içeriğini gizleyebilirsiniz. İsterseniz dosyaları exe formatında kendiliğinden belli bir klasöre açılacak şekilde arşivleyebilirsiniz. Bu benim en sevdiğim özelliktir. Programın en sevmediğim özelliği ücretli olması.

Dördüncü Sırada:

En İyi Sıkıştırma Programları

Bu program hızlı sıkıştırma özelliğiyle ön plana çıkmış bir programdır. Program iso formatında cd kalıplarını arşiv haline getirebilmektedir. Kötü özelliği rar dosyalarını desteklememektedir. Fakat başka bir avantajı sıkıştırdığı dosyaları ftp sunucusuna aktarabilmektedir. Ücretli bir sıkıştırma programıdır.

Beşinci Sırada:

En İyi Sıkıştırma Programları

Dünyadaki en iyi sıkıştırma formatı olarak kabul gören kgb formatının üreticisi ve programıdır. Bu format 7-zip formatından daha iyi sıkıştırma yapmasına rağmen bu işlem sırasında 1.5 ghz bir işlemciye ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple her bilgisayarda çalışmasa da yine de şuan için en iyi sıkıştırma programıdır. Açık kaynak kodlu ve ücretsizdir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.