Apple Yeni Yıla Zararla Girdi!

Apple Yeni Yıla Zararla Girdi!

Apple’ın ürettiği cihazların hepsini hepimiz çok iyi biliyoruz değil mi? Bilgisayar, akıllı tabletler ve akıllı telefonlar işte Apple’ın bunların hepsinde birer usta ve kullanıcının bu teknolojik icatlardan ne istediğini çok iyi biliyor. Örneğin; ”Bugün bir Apple markalı bilgisayar diğer bilgisayarlardan çok daha hızlıdır hatta Apple’ın cihazlarının diğer bilgisayarlardan daha az ram’i, anakartı ve ekran kartı bulunmasına rağmen.” İşte Apple bu kadar kaliteli ve profesyonel bir şekilde cihaz üretiyor fakat 2016 senesine girerken zararla girdi, bu zarar aslında Apple’ı hiç etkilemedi yani Apple’ın hiç bir şekilde zarar görmesine neden olmadı çünkü Apple’ın şuanda hisse değeri %108 dolar olarak açılanmış durumda. 2008 senesinde Apple’ın hisse değeri %20 iken şimdilerde Apple’ın hisse değeri %108 $ dolar olarak açıklanmış durumda ve bu da Apple 2008 senesinden bu yana %600 kazanç aldığının ve hisselerinin değerlendiriğinin ortaya çıkmasıdır. Konuyu daha fazla dağıtmadan sizlere özel olarak hazırlanan teknoloji haberimiz şu başlıklarla ilgili olacaktır; ”Apple Yeni Yıla Zararla Girdi!”

Apple’ın yeni yıla girerken aldığı bu zarar kendisini hiç etkilemedi ve Apple şuanda tekrardan yeni cihazlar çıkararak bu zararı kapatmayı düşünüyor hatta Apple’ın yeni çıkaracağı cihazlarla birlikte bu açık kapanmış değil aksine kazanç kat be kat artacaktır. 2014 senesine girerken hiç bir sorun bulunmuyorken 2015 senesinin sonuna doğru Apple kendisinde %4.8’lik bir zarar gördü ve bu zararı kapatmak adına yola koyuldu. Şuanda iPhone 6C adlı telefonunu çıkarmak üzere çalışmalarını yapıyor aynı zamanda iPhone 6C’nin Nisan ayına doğru çıkartılacağı söyleniyor ve bu telefonla birlikte Apple yılın ortasında çeyrek milyonluk satış yapmak istediğini söylemiş.

Yukarıda da söylendiği Apple, bu düşüşlerin hiç birisinden etkilenmeyecek kadar güçlü olan bir firma hatta kendisine mobil teknoloji sektörünün vazgeçilmez lideri dahi diyebilirsiniz çünkü her yıl kendisinin ürettiği cihazları yok satmayı çok iyi biliyor yani diyeceğimiz şu; ”Apple, her ne çıkartırsa çıkartsın bu cihazların hepsini satabiliyor. Akıllı saat çıkardı, yüksek fiyatlardan satabildi, akıllı telefon çıkardı 5 bin lira bile olsa bu telefonu rahatlıkla sattı.” İşte bu da Apple’ın gücü!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.