Alt Tuşu İle Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Alt Tuşu İle Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Kimi zamanlarda Word dosyalarımız da, sosyal medyada veya farklı işlemlerde çeşitli simgelere ihtiyaç duymaktayız. Bu simgelerden birisi de sonsuzluk işaretidir. Çoğu kişi sonsuzluk işaretini nasıl yapacağını bilmemektedir. Bu durum sonucunda da hali hazırda sonsuzluk işaretlerini kopyalamaya çalışırlar. Fakat başarısız olurlar. Çünkü bu tür simgeleri kopyalamak neredeyse imkansızdır. Ancak bazı özel kodlama simgeler kopyalanabilinmektedir. Sizlerin bu konuda yapması gereken bazı adımlar vardır. Aşağıda yer alan yöntemler sayesinde sonsuzluk simgesini kolayca yapabileceksiniz.

Sonsuzluk işareti halk dilinde yan yatmış sekiz olarak bilinmektedir. Peki bu simgeyi yapmak kolay mı, yoksa zor mu? Bu sorunun cevabı kesinlikle kolaydır. Çünkü çok fazla uğraş istemeden bu simge yapılabilmektedir. Peki nasıl yapabilirim dediğinizi duyar gibiyim. Öncelikli olarak aşağıda yer alan adımları takip etmeniz gerekecektir. Bu maddeleri incelemeniz sonucunda sizlerde bilgisayarınızda kolay bir şekilde sonsuzluk işareti yapabileceksiniz.

Alt Tuşu ile Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır

Sonsuzluk işaretini yapmak oldukça kolaydır. Bu simgeyi çıkartabilmek için öncelikli olarak bilgisayarınızın alt tuşunu nerde nasıl kullanacağınızı bilmeniz gerekmektedir. Dilerseniz hiçbir şekilde uğraşmadan direkt olarak bizim size verdiğimiz bu sonsuzluk işaretini ∞ kopyalayarak kullanabilirsiniz. Ancak eğer diyorsanız ki ben nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum, o halde nasıl yapıldığını sizlere anlatalım.

Öncelikli olarak bilgisayarınızın alt tuşuna basılı tutmanız gerekecektir. Alt tuşuna bastığınız esnada bilgisayarınızın + tuşuna basarak 8734 rakamlarına basmanız gerekecektir. Ardından elinizi alt tuşundan çektiğinizde sonsuzluk işaretinin çıktığını görebileceksiniz. Bu işlemi Word dosyası içinde yapmanız tavsiye edilmektedir. Ardından kopyalayarak, istediğiniz yere yapıştırabilmeniz mümkündür.

Ayrıca sizlere vermiş olduğumuz bu yöntemde farklı simgeler çıkartmak istiyorsanız, alt tuşuna bastıktan sonra + ya basmalı ve bu sefer farklı rakamlar yazmalısınız. Bu durum sonucunda bambaşka ifadelere de sahip olabilmeniz mümkün bir hale gelecektir. Sizlerde hemen şimdi bu yöntemleri deneyerek, kolayca sonsuzluk işaretine ulaşabilir ve böylece istediğinizi alabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.