Sosyal İmleme Siteleri

Sosyal İmleme Siteleri

Türkiye de bir zamanlar çok sık rastladığımız bir kavramdır sosyal imleme, Yurt Dışında çok fazla kaynak bulsak da ülkemizde temiz ve etkili Sosyal İmleme siteleri bulmak oldukça zor.

Peki Sosyal İmleme nedir?

Bir web sayfanızda yada Blog sayfanızda yazdığınız herhangi bir içeriği bir çok kullanıcıya anında duyurmak için kullanılan bir yayın aracıdır. Örneğin Reddit Dünya çapında kendini kanıtlamış bir imleme aracıdır. Alternatif olarak ülkemizde gityat vardı. Fakat bu aralar sürekli hata verdiği için sanırım gelecekte var olmayacak.

reddit

 

 

 

 

 

 

 

Bizler SEO çalışmalarında StumbleUpon Tercih ediyoruz. Genelde Etkileyici ve hızlı bir yayın aracıdır. Biraz imleme sitelerinden farklı olsa da sonuç – amaç olarak istediğimizi veriyor.

Aslında Sosyal imleme sitelerini kullanmaktan ziyade SEO da yükselmek için kullanacaksanız, Ekşi Sözlük, Facebook Twitter,Linkedin,Google Plus gibi Sosyal Medya araçlarına düzenli paylaşımlar yapın. göreceksiniz ki imlemeden daha fazlasını kazanmış olacaksınız.

Dmoza girmektense, Ekşi sözlük den bir yorum almak daha iyidir, bence bu kavram Türkiye de hala etkili bir kavramdır. Elit SEO Çalışmalarında olmazsa olmaz kriterlerden bir tanesi, Google SEO Kriterleridir. Yani Link ekleyim de nasıl eklersem ekleyim değil, Etkili ve yararlı Linkler eklemek ve imleme yapmak daha kalitelidir.

Sosyal imleme ve SEO doğru kullanıldığında şüphesiz yükselirsiniz, Ancak imlemeyi ve hatta Sosyal Medya da Paylaşım yapmayı abartmadan yapmalısınız.

netvibes

 

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal Medya paylaşımlarını düzenli yapmak isterseniz Netvibes social monitor aracını kullanmanızı öneririz. Sıra Dışı SEO teknikleri,Moz,Ahrefs gibi konularda bizi takip edebilirsiniz.

Sıradan yazılar, Sıradan SEO konuları ile uğraşmıyoruz. Arada az ve öz yazıyoruz.

Elit SEO

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ