İstanbul Üniversitesi Tercihleri

İstanbul Üniversitesi Tercihleri

İstanbul Üniversitesi Tercihleri

Bir eğitim öğretim yılının daha sonlarına gelirken üniversite hayalleri kuran gençler yorucu bir YGS maratonunun ardından hız kesmeden LYS ‘ye son sürat hazırlanmaya devam etmekteler.

Herkesin hayalini süsleyen iyi bir üniversite, bazıları için bir sonraki seneye kalacak olan bir hayalken bazıları için ise eğlenceli ve bir o kadar da zevkli bir süreç olmaktadır.

Yorucu bir ders temposu tutturan ve düzenli bir şekilde derslerine çalışarak ihmalkarlık yapmayan öğrenciler mutlu sona yaklaşırken; işe gerektiği kadar önem vermemiş öğrenciler bu noktada her ihtimale hazırlıklı olmalılar diye düşünüyoruz.

LYS sınavının yaklaşmasıyla heyecanın iyice tavan yaptığı şu dönemlerde ailelerin ve öğrencilerin zihinlerinde üniversite-bölüm isimleri belirmeye başladı ve detaylı araştırmalar daha şimdiden yapılır oldu diyebiliriz.

Üniversite-Bölüm isimleri deyince akla gelen ilk üniversitelerden biri de muhakkak ki İstanbul Üniversitesi. Türkiye’nin en köklü üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi her sene olduğu gibi bu sene de öğrencilerin yoğun olarak ilgi gösterecekleri üniversiteler ve bölümler olarak karşımıza çıkacak.100 bini aşkın öğrencisiyle tam bir öğrenci kenti kuran İstanbul Üniversitesi her puandan öğrenciye hitap etmekte. LYS ve tercih zamanının da yaklaşmasıyla İstanbul Üniversitesi Taban Puanları daha da merak edilir oldu desek yanlış söylemiş olmayız. Öğrenciler, fakültelerle ilgili en düşük ve en yüksek puanlara buralardan ulaşmakla beraber; İstanbul Üniversitesi Taban Puanları her sene en ilgi gören başlıklardan olmaktadır.

Beyazıt ve Avcılar olmak üzere 2 büyük yerleşkesiyle birlikte binlerce öğrenciye hitap eden İstanbul Üniversitesi şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı ilgi ve alakayı görecek gibi duruyor

Kaynak: http://www.eczacilar.net/istanbul-universitesi-taban-puanlari-2015-2016

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ