İphone Tarihçesi

İphone Tarihçesi

İphone Tarihçesi

Apple firması ilk olarak 9 Ocak 2007 tarihinde ilk iphone modelinin tanıtımını yaptı. Ardından 29 Haziran 2007 tarihinde İphone 2G satışı sunulmaya başlandı. Kısa süre içinde bütün Dünya’da son derece popüler hale gelen telefon  yüksek satış hacmiyle telefon piyasasını adeta yerinden oynattı. 10 Haziran 2008 tarihinde Apple firması ürününü bir miktar daha geliştirerek İphone 3G’yi piyasaya sürdü. İphone 3G tamamen siyah renkte üretilmişti 8 Haziran 2009 tarihinde ise İphone 3GS piyasaya sürüldü. Bu model 3G’den farklı olarak video çekebilme özelliğine ve daha yüksek ram kapasitesine sahipti.

21 Haziran 2010 tarihinde İphone 4 üretildi, bundan 1 yıl sonra ise 4S üretildi. İphone 4S modeline iSight kamera teknolojisi entegre edilmişti ve sesli komut asistanı olan siri de ilk defa bu dönemde telefona eklendi. Bu dönemde sonra 3.5 inç ekran boyutuna sahip olan iphone serisi sona erecekti çünkü artık bir insan eli boyutuna en uygun şekilde üretilen 4 inç ekrana sahip İphone 5’in satışına başlanacaktı.

iphone tarihçesiİlk defa A6 işlemci teknolojisi 21 Eylül 2012 tarihinde üretilen İphone 5 modelinde kullanıldı. Ayrıca İphone 5 diğer önceki modellere oranla daha yüksek bellek kapasitesine sahip olmasıyla oldukça ön plana çıkmaktaydı.

İphone5 üretildikten 1 yıl sonra 26 Eylül 2014 tarihinde İphone 5S üretildi. Bu model 64-bitlik Apple A7 işlemciye sahip, parmak izi okuyabilen, çift led flaşlar kullanılmış ve farklı renk seçeneklerine sahip olan ilk iphone modeliydi.

İphone 5S üretildikten sonra 26 Eylül 2014 tarihinde İphone 6 serisi üretilmeye başlandı. Bu seride ön plana çıkan en önemli özellik A8 çipli işlemci teknolojisi kullanılmasıdır. Ayrıca İphone 6 oldukça şık bir tasarıma ve inceliğe sahip olmasıyla estetik yönünden yüksek beğeni toplamayı başardı.

Tüm İphone modelleri hakkında daha ayrıntılı bilgiler öğrenmek ve tüm Apple teknolojilerini yakından takip etmek isterseniz http://www.applemerkez.com/ adresindeki sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ