İlplakalari.com | Türkiye’nin Plaka ve Kod Rehberi

İlplakalari.com | Türkiye’nin Plaka ve Kod Rehberi

İlplakalari.com | Türkiye’nin Plaka ve Kod Rehberi

Ezberlemesi pekte mümkün olmayan ama bazen de lazım olunca akla gelmeyen şeylerden biriside plaka kodları ve il alan kodlarıdır. Her birimiz aşina olduğumuz bazı plaka kodları dışında pekte bilmeyiz. Ama bazen oluyor ki plaka kodları büyük bir beyin fırtınasına sürükleyebiliyor bizleri. Yolda yürürken gördüğümüz bir plaka beynimizin içine giriyor ve hangi şehir olduğunu bulmak için dakikalarca beyin fırtınası yapmak zorunda kalıyoruz.
İlplakalari.com sitesi bizi bu dertten kurtarıyor. Aklınıza takılan herhangi bir plaka kodunu kolaylıkla bulma ikanı sunuyor. Ama site bize sadece plaka kodlarını vermekle kalmıyor tabi ki. Bunun yanı sıra il alan kodları, il posta kodları, ülke plaka kodları ve hatta ülke telefon kodlarına kadar bize veriyor. Ayrıca site de iller arasındaki mesafeleri ve araçlarla ilgili sorgulamaların nasıl yapılabileceğini bulabilirsiniz.
Her ne kadar bilmesek de olur desek de an geliyor ki çok muhtaç olabiliyoruz. En basit bir örnek verecek olursak bir kargo yollarken bile il posta kodunu bilmemiz isteniyor. İşte böyle bir zamanda çevredeki insanlara sormak yerine ilplakalari.com sitesini ziyaret ederek merak ettiğiniz her ne ise kolaylıkla öğrenebilirsiniz.
www.ilplakalari.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Avcılar Baykan Servisi dedi ki:

    gerçekten başarılı bir site olmuş verdiğiniz bilgiler lkarşısında teşekkür ederiz

    1. İlplakalari.com dedi ki:

      Biz teşekkür ederiz ne demek 🙂

BİR YORUM YAZ