Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği burunda var olan simetri bozukluklarını ortadan kaldırma amaçlı yapılan estetik ameliyatıdır. Bazen kazalar sonucu burunda oluşan hasarlardan dolayı şekil bozuklukları oluşabilir ya da bazıları burun yapısının yüzüne yakışmadığını düşünebilir. Bütün bu durumlarda burun estetiği uygulanabilecek bir estetik ameliyattır. Bu ameliyatlar sırasında eğer kişide burundan kaynaklı bir nefes alma problemi varsa bu problem de çözülebilmektedir. Ortalama 2 saat kadar bir sürede tamamlanan burun estetiği ameliyatında genel anestezi uygulanmaktadır. İki çeşit uygulaması olan bu ameliyat açık ve kapalı rinoplasti teknikleriyle yapılmaktadır. Burun estetiği sadece bir problem yaşandığında yapılabilen bir ameliyat değildir kişi hiçbir sorun yaşamasa bile sadece burun şeklinde bir değişiklik yapmak istemesi bile burun estetiği ameliyatı yaptırması için yeterli bir nedendir.

Rinoplasti plastik cerrahlarca hastanelerde genel anestezi ile yapılan estetik ameliyatıdır. Açık ameliyat ve kapalı ameliyat şeklinde uygulanan rinoplasti ameliyatın hangisinin uygulanacağı kişinin durumu ve plastik cerrahisinin tercihine bağlıdır. Açık ameliyatta kişinin burnunun ucunda çok ufak bir kesik açılır ve bu kesik olan yerden burnun yapısına müdahale edilir. Kapalı ameliyatta ise müdahale burun içinden uygulanır. Her ne kadar estetik amaçlı yapılan bir operasyon olarak bilinse de rinoplasti daha çok sağlık problemlerinden dolayı yapılmaktadır. Bu alanda başarılı çalışmalara imzasını atmış Op. Dr. Mert Demirel ülkemizde hizmet veren en başarılı plastik cerrahilerden bir tanesidir.

Mikromotor Burun Estetiği sayesinde neredeyse sıfır hatasız bir burun estetiği ameliyatı olabilirsiniz. Herkesin bildiği usulle çekiç ve keskilerin kullanıldığı burun estetiklerinde bazı sorunlar yaşanabilir. Örneğin ameliyat sırasında çekiçle kırılan burun için tampon uygulanmaktadır bu burunun daha geç iyileşmesine neden olduğu gibi burunda aşırı şişkinliklere de neden olabilir. Mikromotor burun estetiği bu gibi olumsuz durumları ortadan kaldıran en son yöntemdir. Mikro motor cihazları için özel tasarlanmış başlıklar sayesinde neredeyse sıfır hatayla mikromotor burun estetiği yapılabilmektedir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mert Demirel, burun estetiğindeki bu son gelişme sayesinde hastalarına mükemmeli yakalama imkânı sunmaktadır. Bu konuyla ilgili en geniş detaylara www.mertdemirel.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ