Pasta Dizaynı İçin Öneriler

Pasta Dizaynı İçin Öneriler

Pasta Dizaynı İçin Öneriler

Her zaman yaptığınız keklerinizi ve pastalarınızı biraz değiştirmeye ne dersiniz?

Pasta süslemek için ve değişik şekilli kekler için birkaç küçük yöntem tavsiye edeyim sizlere.

1.Yaptığınız çikolatalı bir pastayı hindistan cevizi ve ya küçük pasta şekerleriyle süslemek isterseniz bir kalp şekli ya da çocuğunuz içinse sevdiği bir çizgi film kahramanının çıktısını düzgünce keserek kullanabilirsiniz. Şekli pastanın ortasına güzelce yerleştirip üzerine süsleme yapacağınız malzemeyi serpin ve şekilli kağıdınızı kaldırın. Böylelikle ortasında kocaman bir tweety olan bir pastayla kızınızı sevindirebilirsiniz.

2.Kurabiye hamuru yaptıktan sonra elinizle hafif yayın ve üzerine küçük boyutlarda dantel işlememli gibi olan küçük parçalardan koyarak merdaneyle hafifçe üzerinden geçin. Fazlalıkları alarak fırınlayın ve harika görünümde kurabiyeler elde edin.

3.Kalp şeklinde pasta yapmak istiyorsanız ve elinizde kalp şeklinde kalıp yoksa bir tane kare bir tanede yuvarlak kek yapın ve yuvarlak keki ikiye bölerek iki yarım daire elde edin.Daha sonra bu yarım daireleri kare kekin birbirine komşu olan iki kenarına düz yüzler birbirine gelecek şekilde yerleştirip üzerine krema ve ya sos dökün. Kekiniz hazır.

4.Bademli kurabiyeyi sıradanlıktan kurtarın.Ayıcık şeklinde veya herhangi bir küçük hayvan figürünü hafifçe açtığınız kurabiye hamurunun
üzerine koyarak kesin ve küçük hayvancıklar elde edin. sonra bu hayvancıkların tam gövdelerine birer badem (isteğe göre ceviz,fındık ve ya fıstık olabilir) koyun ve hayvancığın ellerini bademin üzerine kapatın.

5.Su şişelerinin kapakları büyüklüğünde kurabiye hamurları alın ve açın. Etraflarını pizza hamuru gibi biraz yüksek bırakın. Ortalarına dört delik açarak düğme görüntüsü verin ve fırınlayın. Düğme kurabiyeleriniz hazır.

Yazar: İyimakale’den maviyazar isimli yazar. (Yazarın gerçek ismi bilinmiyor öğrenince güncelleyeceğiz.)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ