İngilizce Öğrenmede Yardımcı Unsurlar

İngilizce Öğrenmede Yardımcı Unsurlar

İngilizce Öğrenmede

     Bir dili öğrenmek çok kolay bir şey değildir hiç kimse bir dili tamamen öğrenemez. Ama en azından kendini ifade edebilecek kadar öğrenmek gerekir. İngilizce öğrenmeye yardımcı  hakkında bana faydalı olan bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

1-) Yabancı Diziler

     İngilizce öğrenmek istiyorsanız bunun en büyük yardımcılarından birisi yabancı dizilerdir. Bol bol yabancı dizi izleyin; çünkü yabancı dizilerde konuşulan biraz hızlı ve akıcıdır. Sizde o hızlı konuşmaya ayak uydurursanız kulak aşinalığınız oluşur, inanın biraz zaman geçtiğinde konuşulan kelimeleri teker teker duyacaksınız ve anlayacaksınız. Şu an için ingilizcenin iyi ve aksanlı konuşulduğu dizilerden örnek verirsek Game Of Thrones şu an için en faydalı olacak dizidir. Çünkü; tüm oyuncuları ingiliz olduğu için daha faydalı olacağını düşünüyorum.

2-) Filmleri Dublajsız İzleyin

   Bir film izliyorsanız, o filmin mümkün olduğunuz kadar dublajsızını izleyin. Dublajlı izlemek bize çok kolay geliyor ama önemli olan dublajsız izlemektir. Eski filmleri izleyin. O zaman konuşulan ingilizce şimdiye oranla daha yavaş ve anlaşılırdı.

3-) Hikaye Kitapları

   Hangi seviyedeyseniz o seviyeye uygun ingilizce hikaye kitapları alın ve okuyun. Okurken bilmediğiniz kelimelerin altını çizin ve o kelimelerin türkçelerine bakın. Cümleler nasıl kurulmuş nasıl bağlaçlar kullanılmış bunlara dikkat edin.

4-) İnternette İngilizce Chat 

     İnternetten ingilizce chat siteleri vardır. Omegle gibi, chatroullete gibi bu tür sitelerden yabancı insanlar bulun ve onlarla konuşun. Hem tecrübe olacaktır, hem de bu size özgüven sağlayacaktır. Motivasyonunuzu arttıracaktır.
    Şimdilik bu yöntemler sizin için faydalı olacaktır. Ama tabiki de bir kursa gitmeniz bu işi o ortamda öğrenmeniz gerekecektir. Ama bu yöntemlerden faydalanırsanız sizin için daha iyi olacaktır.
Ali Özyılmaz – Malatya 15.09.2014

Bir önceki makalemiz olan Böbrek Taşı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? isimli makalemizde böbrek ağrısı ishal yaparmı, böbrek taşı ve böbrek taşı düşürmek hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.