Güçlü Görünmenin Yolları

Güçlü Görünmenin Yolları

Gün içinde iletişim halinde olduğumuz kişilerin gözünde güçlü biri olarak görünmek hepimiz için çok önemlidir. Güçlü bir görünüme kavuşmak için giydiğimiz kıyafetler kadar iletişim sırasında takınmamız gereken hareketlere de ayrı bir özen göstermeliyiz.

Daha Az Gülümsemelisiniz;

Karşınızdaki insanlarla konuşurken çok fazla gülümsemeniz ve kafanızı sallamanız memnun edilmesi kolay bir insan olduğunuz yönünde izlenim yaratacaktır. Çok asık suratlı biri de olmamalısınız ama ciddiyetinizi koruyabilmelisiniz.

Soru Cümlelerinden Kaçının;

Konuşurken cümlelerinizi soru sorarmış gibi bitirmeyiniz. Bu durum konuştuğunuz cümlelerden emin olmadığınız izlenimi oluşturacaktır.

Ses Tonunuzu Düzenleyiniz;

Karın kaslarınızdan güç alarak daha derin bir ses tonuyla konuşmalısınız. Çünkü derin bir ses tonu kulağa her zaman daha güçlü gelmektedir. Konuşurken vurgulamak istediğiniz kelimelerde hafiften sesinizi yükseltebilirsiniz. Bu sayede konuştuğunuz kişinin dikkatinin dağılmasını engellemiş olursunuz. Ayrıca tüm konuşma boyunca sesinizin çok kısık veya yüksek çıkmasına engel olmalısınız.

Panik Olmayın;

Çeşitli durumlar karşısında soğuk kanlılığınızı koruyunuz. İnsanların sizi panik ve telaş içinde görmesine engel olmalısınız.

Göz Temasına Dikkat Edin;

Birisiyle konuşma sırasında gözlerinin içine bakın bu sayede konuştuğunuz kişiye etraftaki tek kişi oymuş gibi güçlü bir izlenim oluşturabilirsiniz.

Duruşunuza Dikkat Edin;

Konuşurken belinizi bükmeniz karşı tarafta zayıf ve kendine güveni olmayan biri olduğunuz yönünde izlenim oluşturur. Bu sebeple dik şekilde oturmalı ve konuşmalısınız.

Korkmadığınızı Gösterin;

Biriyle konuşurken ona doğru dönerek konuşmanız kendinize güveniniz olduğunu gösterir. Konuştuğunuz kişiye doğru dönmeli, gözlerinin içine bakarak kendinizden emin şekilde konuşmalı ve korkup çekinmediğinizi belli etmelisiniz.

Kemal Fırathan – Kütahya 15.09.2014

Bir önceki makalemiz olan Böbrek Taşı Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir? isimli makalemizde böbrek ağrısı ishal yaparmı, böbrek taşı ve böbrek taşı düşürmek hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.