Backlink Mi? O Da Ne?

  • 06 Nisan 2016
  • 491 kez görüntülendi.
Backlink Mi? O Da Ne?

Backlink mi? O da ne?

İnternet sitenizle daha çok insana ulaşmak için sitenize değer verin. Backlink Paketi ile Google’da üst sıralara yükselişinizi hızlandırabilir, hedef kitlenizi büyütebilirsiniz.

Dünya çapında ağın (www; world wide web) hayatımıza girmesiyle birlikte insanlığa sunulan internet nimetinden kaçınılmaz olarak hepimiz faydalanıyoruz. İş yerlerimizden evlerimize kadar mahremiyetimize sızan bu teknoloji sayesinde gerekli gereksiz her türlü bilgiyi edinmek mümkün hale geldi. Bu kadar çok web sitesi varken internet kullanıcıları kaliteli sitelere yönelerek, içerikçe zengin ve faydalı sitelerin revaçta olmasını sağlıyor.

SEO uzmanlarının web sitelerin alanlarında daha çok “tık” almalarını sağlayacak bir önerisi var; backlink. Son zamanlarda web site sahiplerinin sıkça sorduğu “Google’da nasıl yükselebilirim?”, “Sitemi nasıl geliştirebilirim?” gibi soruların cevabı sürekli gelişen ve yenilenen arama motorları algoritmalarını iyi tanımakla cevaplanabilir. Eğer siteniz ziyaretçilerinize istedikleri bilgiyi veya hizmeti veremiyorsa zamanla web itibarınız azalarak arama motoru sonuçlarında gerilere gidebiliyorsunuz.

Bir web sitenin Google’da üst sıralara çıkabilmesi için sadece yüksek ziyaretçi sayısına sahip olması günümüzde yeterli değildir. Hele ki sitenizin gözünüze güzel görünmesi, renklerin içinizi açması hiç yeterli değildir. Tam aksine sitenizde aranılan bir şeyin kolay bulunamıyor olması ve sitenizin göz yoruyor olması size puan kaybettirir. Google o kadar akıllıdır ki bünyesinde çalıştırdığı 200’den fazla mühendisi ile geliştirilen son güncellemelerle birlikte sitenizi akıl almaz yönleriyle incelerler. İçeriğiniz, ziyaretçi sayınız, görselliğinizi bir yana koyun. Sitenize giren insanların ne kadar süre sayfanızda kaldığı, sayfanızdan çıktıktan sonra ne yaptığına kadar incelendiğinizi biliyor muydunuz? Eğer bir arama sorgusu sonucu sitenize gelen ziyaretçiniz sizin sayfanızda yeterli süre bulunmadan çıkar ve aynı sorguyu tekrar yaparsa siteniz yeterli bilgiyi barındırmayan, internette gereksiz yer kaplayan bir site olarak kayıtlara geçebilir. Bu elbette ki bir anda olmayacaktır ama unutmamalısınız ki Google sizin sandığınızdan çok çok daha akıllıdır. Sitenizle her gün ilgileniyor olabilirsiniz. Fakat backlink konusunda yeterli donanıma sahip değilseniz hedeflerinize ulaşmanız oldukça zordur.

Backlink , bir sitenin linkinin bir başka sitede yer almasına deniyor. Sitelerin mevcut kapasitesini arttırmak adına yapılan backlink paketi kapsamındaki çalışmalarla Google’da üst sıralara çıkmak sanıldığı kadar zor değildir. Fakat sitesini nasıl geliştireceği konusunda bilgi sahibi olmayanların günümüzde rekabetin arttığı web siteleri furyası içinde hedeflediği kitleye ulaşabilmesi için profesyonel SEO ekibine ihtiyacı vardır.

Backlink paketleri etkisi bakımından oldukça çeşitlendirilebilir. Bu konuda size en uygun paketi seçmenizde yardımcı olması için çalıştığınız SEO firmasının önerilerini dikkate alabilirsiniz. Paket içeriğinde doğal olmayan hiçbir çalışmanın yer almaması gerekir. Özellikle güvenilir backlink sitesi tercih etmek, arama motorları gözünde oldukça önemlidir.

Sitenize kendi sitesi gibi değer verecek bir uzman desteği arıyorsanız www.seoamo.net sitesinden faydalanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Profesyonel SEO Hizmetleri dedi ki:

    Değerli paylaşımınız için teşekkür ederim.

  2. seo sitesi dedi ki:

    seoamo iyi seo sitesidir çok yardımı dokundu bize

BİR YORUM YAZ