UCUZ ELEKTRONİK SİGARA

UCUZ ELEKTRONİK SİGARA

UCUZ ELEKTRONİK SİGARA

Sigaranın tarihine bakıldığında MÖ 6000 yıllarına kadar dayanmaktadır. İlk olarak Amerika kıtasında tütün tarımı yapılmıştır ve burada kullanılmaya başlanılmıştır. Amerika’da daha çok dini törenlerde kullanılmaktaydı daha sonra tütün yaprakları sarıp yakılarak dumanın solunması şeklinde kullanılmaya başlanılmıştır. Tütünün Avrupa’ya gelmesi ise Amerika’nın keşfedilmesinden sonra olmuştur.

Tütün o dönemde Avrupa’da varlıklı aileler tarafından tüketilmekteydi. Baş ağrısına iyi geldiğinden ve rahatlatmasından dolayı beğeni toplamaktaydı. Tütünün sigara olarak kullanılması ise 1856 yıllarında olmuştur. Günümüzde yaklaşık olarak 1,2 milyon kişi sigara kullanmaktadır. Bu insanların 800 milyonu gelişmekte olan ülkelerde yaşamaktadır. Sigara ve sigara dumanında çok zararlı maddeler bulunmaktadır. Kurutulmuş tütün ürünlerinde büyük oranda karbonhidrat ve proteinler bulunmaktadır. Tütünün yanması sonucunda tütün içerindeki bileşenler yeni bileşenlere dönüşmektedir. Fakat esigara normal sigaradan çok daha farklıdır.

Elektronik sigara diğer adıyla e sigara tütün mamullerinin  bağımlılığından ve tütünün zararlarından kurtulmak için müthiş bir araçtır. Cihaz havaya duman yerine nem bırakmaktadır. Elektronik sigaranın en önemli özelliklerinden birisi de normal sigarada bulunan ve insin vücuduna zararlı olan kanserojen maddeler içermemektedir. Daha çok bu yüzdende tercih edilmektedir. Etrafa duman salınımı yapmadığından dolayı dumanın çevreye bırakmış olduğu 4000 e yakın kimyasal içerikli maddelerden etrafa zarar vermez. Çevre ve etraf  için normal sigaraya göre zararsızdır.

Duman bileşimi  tütünün türüne göre sigaranın gevşek sarılıp sarılmadığına nem derecesine kalınlığına kağıdına ve sigaranın filtreli olup olmadığına bağlıdır. Oysaki elektronik sigarada böyle bir sorun yoktur. Ucuz elektronik sigara her keseye uygun e sigara sahibi olabilirsiniz. Böylece yanınızdaki pasif içicilere karşı tehlike oluşturmamış olursunuz. En önemlisi de yangın çıkarma riski yoktur. Sigara içilmesi yasak yerlerde de kolayca içebilirsiniz. Sizlerde en ucuz elektronik sigara fiyatları ile kolayca sahip olabilir ve her mekanda etrafa zarar vermeden sigara içebilirsiniz. Hem kendiniz için hem de yakınlarınız için mutlaka deneyin. Ucuz modelleri incelemek için http://elektroniksigara.market adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ