Sonbahar Yorgunluğuna İyi Gelen Yiyecekler

Sonbahar Yorgunluğuna İyi Gelen Yiyecekler

Sonbahar Yorgunluğuna İyi Gelen Yiyecekler

Sonbahar aylarına girdiğimiz bu dönemlerde nezle ve grip gibi hastalıklar dışında üzerimizde yoğun şekilde bir hissedebiliriz. Genellikle halsizlik, sabahları uyanırken zorluk yaşama, uykuya dalma konusunda sıkıntı çekme gibi sorunlar sonbahar yorgunluğunun belirtilerini gösterebilmektedir. Bu belirtiler görüldükten sonra yeme içme alışkanlıklarınızda yapacağınız bazı değişikler ile sonbahar yorgunluğundan kurtulabilirsiniz.

Sonbahar yorgunluğu için diyetisyenlerin tavsiye ettiği ilk yiyecek kuru fasulyenin kardeşi olan barbunyadır. Çünkü barbunya içeriğinde bulunan güçlü vitaminler sayesinde vücudun bitkinliğe karşı direnç sağlamasına faydalı olmaktadır. Ayrıca içeriğinde bulunan mineraller sayesinde sağlıklı bir şekilde beslenmemize de yardımcı olmaktadır. Ayrıca barbunya dışında C, E vitamini, B-karoten, selenyum, omega3 ve çeşitli antioksidanlı gıdalar ile beslenmemiz de sonbahar yorgunluğuna karşı koruyucu etki gösterecektir. Bu vitamin, mineral ve güçlü antioksidanlara sahip olan besinleri sıralayacak olursak; ıspanak, ceviz, turunçgiller, semizotu, nar, badem, havuç, ananas, kivi, kurubaklagiller ve balıktır.

Canınız tatlı çektiği zamanlarda ise pekmez, çikolata, bal, lokum, helva ve tatlılarla sonbahar yorgunluğundan kurtulabilirsiniz. Çeşitli şekerli meyveleri de yemekten sonra tüketmeye ağırlık verebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Diş Ağrısı Nedenleri, Belirtileri ve Tedavisi isimli makalemizde diş ağrıları, diş ağrısı ve diş ağrısı belirtileri hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.