Sigaraya Zam Yapılsın İnsan Ömrü Uzasın

Sigaraya Zam Yapılsın İnsan Ömrü Uzasın

Sigaraya Zam Yapılsın İnsan Ömrü Uzasın

Devletin yapacağı yeni düzenlemeler ve yasalar, insanların sigarayı bırakmasında önemli derecede rol oynayacak!

Tütün ve tütün ürünlerinin yüksek fiyatla satılması, kullanıcıların sigaraya erişmesini bir nebze de olsun engelleyecek ve böylece insan ömrü uzayacaktır. Sigaraya zam yapılması, sigara tiryakilerinin ekonomilerini önemli ölçüde sarsacaktır. Bu nedenle de tasarruf etme çabasına girecek olan kullanıcılar, hem sigarayı azaltacak hem de bağımlıların tedavi olmaları konusunda önemli bir teşvik edici unsur olacaktır. Bu konuda devletin üstüne düşecek olan görev ise bir hayli büyüktür. Yeni bir yasa ve düzenleme ile sigara fiyatları  yeniden düzenlenmeli ve insanların maddi zorluk çekecekleri düzeye getirilmelidir. Bu şekilde devlet üstüne düşeni yerine getirecek ve insan ömrünün uzamasına büyük katkılarda bulunmuş olacaktır.

Sigaraya Özenmeyi Engellemek Şart!

Yeni sigara tiryakileri yaratmamak adına gençlerin ve özellikle de çocukların sigarayı özenecekleri bir madde olarak görmemesi için devlet üzerine düşenleri yerine getirmek zorundadır. Bu nedenle de çıkarılacak olan yeni yasa ve düzenlemeler, hem gençleri ve çocukları koruma altına alacak, hem de sigara tiryakilerini tedavi olmaya zorlayacaktır. Sigaraya özenmeyi önlemek için ise kapalı mekanlar da kesinlikle sigara içilmemesi konusunda yasaklar uygulanması, toplu olarak bulunulan yerler de Sigara İçilmez ibarelerinin bulunması, sigara fiyatlarında yüksek derecede bir artış olması, sigara reklamlarının kaldırılması,s zararları konusunda eğitici seminerlerin çok sık olarak düzenlenmesi ve sigara paketleri üzerindeki uyarıcı resim ve yazıların daha büyük hale getirilmesi gerekmektedir.

Sizler de çocuklarınızın ve sevdiklerinizin sigaraya özenmemesini istiyor ve onların sağlıklarını korumak istiyorsanız kendi kendinize güçlü bir irade yaratmalı ve bu konuda büyük bir kararlılıkla ilerlemelisiniz. Devletin ve Sağlık Bakanlıklarının bu konulardaki seminerlerine katılmalı ve bilinçli bir birey olmaya özen göstermelisiniz. Aksi durumlarda kendi hayatınızı tehlikeye attığınız gibi başkalarının da hayatını tehlikeye atarak, sigaranın içindeki o öldürücü olan maddeleri çevrenizdeki masum insanlara da bulaştırmakta ve sigara dumanınızı onlara da solutmaktasınız. Sigarayı bırakmak istiyorum diyorsanız http://sigarayibiraktirma.com  sitesini ziyaret edebilir, sevdiklerinizle sağlıklı bir hayata başlayabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ