Sağlık Ocakları Kaçta Açılıyor?

Sağlık Ocakları Kaçta Açılıyor?

Aile Sağlık Merkezleri ya da eski ve halen sıkça kullanılmakta olan adı ile Sağlık Ocakları, birinci derece sağlık hizmeti veren, sosyal devlet olmanın doğurduğu kuruluşlardır. Sağlık ocaklarında hastanelerde olduğu kadar ekipman ve kaynak bulunmamaktadır. Bu sebepten dolayı öncelikle sağlık ocaklarına başvuran birey, gerekli duyulması durumunda başka bir sağlık kurumuna sevk edilebilir. Sağlık Ocaklarında; hastaların muayenesi, hastaların sevk işlemleri, çeşitli aşılama hizmetleri, pansuman ve enjeksiyon, ufak cerrahi müdahaleler, sağlık raporu verilmesi gibi çeşitli işlemleri halletmekle yükümlüdürler. Çeşitli sağlık sebeplerinden dolayı sağlık ocaklarına müracaat etmek isteyen vatandaşlarımız genel itibariyle sağlık ocaklarındaki yoğunluğun az olduğu saatler olan açılış saati ile kapanış saatine yakın zamanlarda kuruluşa müracaat etmektedirler. Bu sebepten dolayı da vatandaşlarımız sağlık ocakları kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor merak ediyorlar.

Sağlık Ocakları Saat Kaçta Kapanıyor?

Sağlık Ocakları haftanın 6 gününde çalışmaktadırlar. Sağlık ocakları sabah saat 08:30’da açılmaktadır ve akşam saat 17:30’da kapanmaktadır. Bunun dışında da öğle tatili sebebi ile 1 saatlik süre zarfında da kapalı durumdadırlar.

Bunun dışında bayramlarda ve çeşitli resmi tatillerde de sağlık ocakları kaçta açılır, kaçta kapanır vermiş olduğumuz bağlantıda detaylı olarak yer almaktadır.  Unutmayınız ! Sağlık ocağı hekimleri tedavi edemedikleri vakaları, hastaneye sevki gereken acil vakaları vb. durumlarda hastaları hastaneye sevk ederler. Bu sebepten dolayı sağlıksal sorunlarınızda ilk olarak sağlık ocaklarına başvurmanız, doğru yönlendirme açısından da oldukça önemlidir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.