Protein Bar Nedir?

Protein Bar Nedir?

?

Protein barları yüksek oranda protein içerirler ve destekleyici olarak kullanılırlar.

Protein barlarında proteinin yanında karbonhidrat ve yağda bulunur. Diyet lifi miktarları oldukça düşüktür.

Yüksek oranda protein almak isteyenler protein barları kullanabilirler. Her protein barı farklı bir amaç için hazırlanır. Öğünün içinde bulunan besinler protein barlar sayesinde hızlıca karşılanır. Protein barları enerji barlarına oranla daha az karbonhidrat barındırırlar. Kas geliştiren, vücut çalışanlar tarafından devamlı kullanılırlar.

Özellikle kasa yönelik çalışmalarda protein ihtiyacı yükselmektedir. Kasın gelişimi ve korunması için proteine ihtiyaç vardır. Egzersiz sırasında kullanılan kaslar zarar görür ve protein takviyesi yapılarak onarılırlar. Whey protein hemen hemen herkes tarafından tercih edilen protein türüdür.

Protein barlar yüksek seviyede şeker içerirler. Ancak barındırdığı şeker meyvelerde ki doğal şeker gibi antrenman sonrası kaslara iyi gelmektedir. Uzmanlar antrenman sonrası alınan meyve şekerinin performansı arttırdığını belirtmektedirler.

Protein barlar kolay ve elverişlidir. Bu yüzden tercih edilirler. Taşıması kolaydır. Ambalajında hazır olarak gelir ve kolayca tüketilir. Aynı şekilde ev yapımı protein barları da kolayca tüketilir. Beslenme programınıza ekstra protein eklemek en kolay yoludur.

Protein barları hem kilo vermeye hem kilo almaya etkilidirler. Protein barlarını öğünler arasında alıyorsanız iştahınızı daha kolay kontrol altına alırsınız. Alım miktarını 1 adetle sınırlamalısınız. Genellikle kalori ve şeker oranları az olan barlar tercih edilmelidir. Kilo almak istiyorsanız normal beslenmenize dikkat ederek öğünlerinize protein bar ekleyebilirsiniz. 2 adet protein bar kilo almanıza yardımcı olacaktır.

Protein barları alırken kalori miktarlarına mutlaka bakmalısınız. Bazı markaların kalori ve şeker değerleri yüksek olabilir. Bazılarında şeker yerine nişasta ya da tatlandırıcı kullanılır. Bunlar daha az kalori içerirler. Tatlandırıcılar hakkında olumsuz görüşler bulunmaktadır.

Protein barlarının genelinde veya kullanılmaktadır. Fındıklı veya kuruyemişli olanlar tercih edilerek protein miktarları arttırabilir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.