Karın Yağlarından Nasıl Kurtulurum

Karın Yağlarından Nasıl Kurtulurum

Karın Yağlarından Nasıl Kurtulurum

İnsanlar aşırı derecede yani vücutlarında yakılmayacak seviyede gıda tükettiklerinde bunlar yağ olarak depolanmaktadır. Bu yağlar genel olarak ilk başta göbek ve bel bölgesinde toplanır. Bu yağlar kişinin rahat ve konforlu yaşamasını engelleyen en temel faktörlerdendir.

Karın bölgesinde toplanan yağlar bir süre sonra eğer gerekli diyet uygulamaları yapılmazsa kısa zamanda büyümeye devam eder ve kişiyi ciddi derecede rahatsız eder. Bu gibi durumlarda yapılacak tek bir şey vardır. Diyet. Tabi ki uzman bir diyetisyen kontrolünde bir diyet programına girerek bu programı uygulamak gerekmektedir. Aksi halde ciddi derecede sağlık sorunları ortaya çıkabilmektedir.

Karın bölgesinden kilo almaya devam edilmesi halinde ortaya obezite sorunları çıkmaktadır. Obezite sağlık için ciddi bir tehlike oluşturan durumdur. Genişleyen karın bölgesi ile birlikte vücudumuzun farklı alanlarında da yağlar birikmeye başlamaktadır. Bu elbette ki en başta sağlık olarak yaşamımızı ciddi şekilde etkilemekte ve bunun yanında görünüş itibariyle de ciddi sorunları oluşturmaktadır.

Obezite yaşamımızı olumsuz anlamda etkileyen sağlıklı ve konforlu bir hayat sürmemizin önüne geçen bir durumdur. Obezite ile mücadele etmek ve başa çıkmak için pek çok farklı yöntem mevcuttur. Bizler bu yazıda fazla kilolardan özellikle karın bölgesinde alınan yağlardan kurtulma yollarını ve bunların tehlikelerinden sizlere bahsedeceğiz.

Karın bölgesinden alınan kilolar daha geniş pantolonlar giymeniz anlamına da gelmektedir. Sağlıksız bir yaşam da bu dönemde ortaya çıkan en büyük problemlerden birisidir.

Karın Bölgemizde Yağ Birikimi

iki farklı şekilde meydana gelmektedir. Özellikle cilt altı yağları olarak bilinen yağ türleri sağlığımız üzerinde olumsuz pek fazla bir durumu yokken karın boşluğu ve iç organlarımız arasında biriken yağlar ise sağlığımız üzerinde ciddi şekilde tehlike arz eden bir durumdur. Karın bölgemizde organlarımız arasında oluşan yağlar toksinler oluşturarak vücudumuzun sağlıklı şekilde işlemesinin önüne geçmektedir. Bu yüzden vücudumuzun sağlıklı şekilde işleyebilmesi için özellikle karın bölgesi başta olmak üzere vücudumuzun kilosunu sürekli olarak kontrol altında tutmak sağlığımız açısından bir gerekliliktir.

Vücudumuzda karın bölgesinde ortaya çıkan yağlanmalar neticesinde bir takım vücut fonksiyonlarımız da yavaşlamalar olabilmektedir bunların önüne geçmek için öncelikle ideal kilomuza geri gelmemiz gerekmektedir. Kilo yaşamımızı olumsuz yönde etkilediği gibi bir takım yaşamsal fonksiyonlarımızı da yormaktadır. Bunlara örnek olarak kalbimizi verebiliriz. Aşırı kilo ve obez olan kişilerin kalp krizi geçirme riskleri daha fazladır.

Obez olan kişilerin vücutlarında yağlanma olan bölgelerde sitokin oluşumu bulunur. Bu sitokinler vücutta bir takım kanser hücrelerini de tetikler bu da kilo fazlası olan obez diye tabir edilen kişilerin normal sağlıklı bir kişiye göre daha fazla kanser hastalığına yakalanma riski anlamına gelmektedir.

Sonuç olarak fazla kilolarınızdan kurtularak yaşamınızı daha sağlıklı ve daha konforlu hale getirebilirsiniz.

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.