Kanserin Belirtileri Nelerdir?

Kanserin Belirtileri Nelerdir?

Kanserin Belirtileri Nelerdir? Kanser bizi hem fiziksel hem de ruhsal olarak etkileyen bir hastalık. Tek biz üzülsek daha ne ama çevremizde ki kişilerinde üzülmesine neden olan bir hastalık hatta bazı arkadaşlarımızın bizden uzaklaşmasını sağlayan bir hastalık diyebiliriz. Kanserin bin bir türlü çeşiti bulunuyor ve hepsinin vücutumuz üzerinde ayrı ayrı rolü bulunuyor yani hepsinin bizlere ayrı ayrı zararı var. En çok bilinen kanser türlerinden bir kaç tanesi şöyle; Akciğer kanseri, karaciğer kanseri, cilt kanseri, mesane kanseri…

Öncelikle mesane kanseri olduğunuzu düşünürsek yani mesane kanseri olduğunuza dair bir şüpheniz var ise bu kanser çeşitinin şu gibi belirtileri vardır.

 • Çok sık idrara çıkıyorsanız bu mesane kanserinin habercisidir. Mesane kanserine prostatta denilebilir. Prostat genellikle 50 yaş üzeri erkeklerde daha çok görülür. 50 yaş üzeriyse ve günlük hayatınızda sürekli tuvalete çıkma alışkanlığınız varsa bu duruma mutlaka bir an önce müdahele edilmelidir.
 • Testis bölgenizde bir şişlik görürseniz ve buna bir an önce müdahele ettirmezseniz bu kanser çeşiti hızlı bir şekilde vücutunuzu saracaktır. Bir an önce yapmanız gereken tek şey hemen bir doktora görünmektir.
 • Hemoroid sorunu yani dışkı da kan sorunu denilebilir. Eğer dışkılarınız da herhangi bir kanlanma söz konusuysa daha fazla ilerlemeden bir doktora görünmenizde büyük fayda var çünkü mesane veya böbrek kanseri olmanız an be an.
 • İlk doğduğunuz zaman vücutunuzda herhangi bir et benine veya doğum lekesine rastlanırsa bunun gelişimine mutlaka dikkat edin yani birden bire bu şeyler büyümeye veya irileşmeye başlarsa doktora görünmelisiniz aksi taktirde cilt kanseri olabilirsiniz.
 • Solunum yolunuzda ve soluk almakta sürekli sorun yaşıyorsanız bu lenf bezlerinin yırtıldığı veya lenf bezleri üzerinde bir sorunun olduğuna işaret eder. Bu da bir kanserin habercisidir.
 • Ağız bölgenizde ve dışarısında pembelik, kızarıklık oluşmuş ise bu ağız kanserine işarettir. Ağız kanseri için daha detaylı bilgiyi hastanenizden alabilirsiniz.
 • Son bir ay içerisinde ne kadar kilo verdiniz? 1 ay içerisinde kilo vermeniz de bir artış söz konusu ise mide veya akciğer kanseri olabilirsiniz…

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Erhan Cankurt dedi ki:

  Kanser herkesin şüphelenmesi gereken bir hastalık oldu günümüzde. Hastaneden yaptıracağınız tahliller ile kanser olup olmadığınızı çok kısa sürede öğrenebilir ve erken teşhis ile tedavinize zamanında başlayabilirsiniz.

  1. Betül dedi ki:

   Merhabalar Erhan bey peki bu test kan testi ile mi yapılır ya da ne şekilde öğreniliyor acaba teşekkürler

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.